sobota , 13 apríla 2024
Home / Zaujímavosti / Tipy a triky / Tipy, ako si udržať duševnú rovnováhu

Tipy, ako si udržať duševnú rovnováhu

Všetci si prajeme, aby sme žili spokojný a vyrovnaný život. Byť obklopení priateľmi, milujúcou rodinou, v zdraví, pri plnej sile a s úsmevom na perách, to je život, aký sa nám páči.

Čo však robiť v momente, keď sa pod vplyvom počasia či choroby až tak šťastne necítime a naša dlho budovaná duševná rovnováha je zrazu preč? Ako si ju účinne prinavrátiť?

Tu je hneď niekoľko efektívnych tipov, ako si zachovať pokoj duše už raz a navždy.

Zdravá strava ako základ vitality

Zdravý životný štýl je prvým predpokladom na to, aby sme sa cítili fit, psychicky aj fyzicky. Vyvážený a pestrý jedálniček tvorený predovšetkým ovocím, zeleninou, chudým mäsom, strukovinami či orechmi je tým pravým orechovým pre všetkých, ktorí chcú mať nielen štíhlu postavu a dostatok energie, ale aj optimizmu na rozdávanie. Cenné minerály a vitamíny, ktoré zdravé potraviny obsahujú, zbytočne nezaťažujú organizmus a dodávajú nám všetko potrebné, aby sme boli fit a v duševnej rovnováhe.

Buďme pozitívni!

Toľko opakované, a predsa pravdivé. To platí aj o tvrdení, že všetko začína i končí v našej hlave. Je preto len a len na nás, ako pristupujeme k životu.

Pozitívne naladení ľudia sa z neúspechov poučia, no neberú ich ako tragédiu. Skôr ich vidia ako súčasť života a možnosť posunúť sa vpred. Vďaka pozitívnemu prístupu ku všetkému sa zbytočne neumárajú nad všetkým negatívnym, čo ich postretne, a to je veľký pomocník pri udržaní duševnej rovnováhy a zdravia.

Opakom sú ľudia negatívni, ktorí si všetko priveľmi pripúšťajú, každý problém dlho analyzujú a namiesto poučenia sa z vlastných omylov z nich obviňujú všetkých ostatných. Nečudo, že sú stále unavení, bez nálady a duševne nevyrovnaní.

Pozitívne myslenie je ďalším krokom na ceste k trvalo udržateľnej duševnej rovnováhe a zdravému životu ako takému.

Výživové doplnky s účinkom na duševnú rovnováhu

Úžasným dobíjačom energie a dobrej nálady je bez pochýb slnko. Zrejme aj to sú dôvody, prečo väčšina z nás v lete ani na jar depresiami netrpí toľko, ako počas pochmúrnych chladných mesiacov.

Sila slnečného žiarenia je nespochybniteľná, zlepšuje náladu i zdravotný stav, pravdaže, ak sa slníme s mierou a dostatočne chránení.  Vďaka slnku sme menej unavení, necítime vyčerpanosť, dodáva silu, optimizmus a taktiež prepotrebné vitamíny.

Ak chceme byť vitálni počas celého roka a ani v novembri neupadať na duchu, je dobré siahnuť po vitamínových doplnkoch, ktoré nášmu organizmu dodajú, čo potrebuje. Skvelým bojovníkom proti únave a vyčerpaniu je horčík, rovnako tak aj echinacea, ktorá naviac posilňuje oslabenú imunitu.

Pohybom k pohode a zdraviu

So zdravou, vyváženou stravou plnou vitamínov a pozitívnym pohľadom na svet ide ruka v ruke aj šport. Za všetkým možno hľadať hormóny šťastia, tzv. endorfíny, ktoré sa pri pohybe z tela vyplavujú.

Preto, kto nevie byť pozitívny na počkanie, nech sa skúsi viac hýbať. Pravidelný pohyb totiž nedá zlej nálade žiadnu šancu, a tak je to ten najjednoduchší spôsob, ako si zachovať duševnú rovnováhu v každom veku aj ročnom období.

Viac informácií o zdravých doplnkoch výživy Horčík+B6 a Echinacea 500 plus, ako i iných možnostiach, ako byť fit, nájdete na Symphytum.sk.

zdroj foto: Pixabay

Komentáre

komentáre