sobota , 20 júla 2024
Home / Zábava / Blog / 3násobná MAMA: Keď sa sestry ľúbia

3násobná MAMA: Keď sa sestry ľúbia

… je to úžasné, prirodzené, a predsa také výnimočné. Mať sestru, milujúcu a milovanú, to je silný vzťah, puto, aké nik a nič len tak nepretrhne. Pretože mať dobrú sestru je ten najcennejší dar, rovnako tak, ako je úžasné skvelou sestrou byť.

Moje tri dievčatá, 3 sestry dúfam tiež raz budú jedna druhej sestrou, ktorá podrží, vypočuje, objíme a ľúbi, bez podmienok a bezhranične. Zatiaľ je to síce skôr o hádkach o všetko a nič, o šťuchancoch aj ťahaní za vlasy, o nepožičiavaní toho, čo je „moje“ a chcení všetkého, čo je „jej“, ale raz to príde, raz to pocítia… tú spriaznenosť, ten cit. Som si istá, viem to, vidím to v okamihoch, kedy sú si sestrami, ktoré si nezávidia, iba sa majú rady.

Keď je sestra sestre sestrou

Ja som jedináčik a súrodenca, sestru špeciálne, som vždy chcela. Aj preto som si sľúbila, že ak raz budem mamou, neostaneme pri jednom dieťati a pokúsime sa aspoň o dve. Čuduj sa svete, zadarilo sa, dokonca aj viac, ako sme plánovali. 🙂

A tak máme teda tri baby, s približne trojročným rozdielom – aktuálne školáčku, škôlkarku a batoľa. 3 malé sestry, ktoré jedna druhú ešte len objavujú, zisťujú, čo si môžu k sebe dovoliť, ako sa môžu spolu zahrať, aj o čom sa večer pred spaním porozprávať…

Pre mňa, osobu bez súrodenca, je o to zaujímavejšie sledovať ich a nie vždy celkom chápať, prečo sú k sebe niekedy (veľmi často) také tvrdé, jedna druhej neustúpia, hádajú sa pre malichernosti… vlastne to často nevyzerá ako výhra – mať sestru. Možno teraz nie, nie vždy, ale viem, že raz to pochopia a ocenia.

Vidím to vo vzácnych chvíľach, kedy si lásku, čo medzi nimi je, naplno prejavia…

Keď naša najmenšia z ničoho nič objíme svoje sestry vracajúce sa domov.

Aj vtedy, keď 5-ročná Nelka príde zo škôlky celá natešená s tým, že musí všetko, čo sa cez deň udialo, rozpovedať staršej sestre (ktorá ju síce počúva len na pol ucha, ale nevadí).

A o tom, že naša najstaršia, skoro 8-ročná je namäkko zo všetkého, čo zabľaboce či predvedie 1,5-ročná Tina, nikdy ani len nepochybujem. Ľúbi však aj svoju druhú sestru, hoci to prejaví najmä vtedy, keď sa jej treba pred niekým zastať a ukázať, koho je ona staršou, obraňujúcou sestrou.

Som šťastná z každého okatého aj menej zjavného, no citeľného prejavu sesterských citov medzi našimi dievčatami. A niekedy sa mi to aj podarí zvečniť, čo je cennosť o to väčšia. 🙂

Dúfam, že si budú stále sestrami so všetkým, čo k ich putu patrí. Nič cennejšie už od nás totiž nikdy nedostanú. „Len“ jedna druhú a tretiu.

zdroj: súkromný archív

Komentáre

komentáre