pondelok , 24 júna 2024
Home / Zdravie / Cvičenie / Buďte štýlovo oblečené aj pri cvičení

Buďte štýlovo oblečené aj pri cvičení

Keď cvičiť, tak štýlovo. Dnes, keď je zdravý životný štýl trendy viac, ako kedykoľvek predtým, záleží aj na tom, čo si oblečieme počas cvičenia.

Nie je to však len otázka štýlu a módy. Pri cvičení totiž stopercentne platí, že kvalita športového oblečenia je základ, ktorý ovplyvní športový výkon.

Na čo pri výbere športového odevu dbať a klásť dôraz, aby sme športovali s radosťou a dosahovali želané výsledky? Toto sú 3 hlavné faktory…

Materiál športového oblečenia

Správne zvolený materiál dámskeho fitness oblečenia  je jedna z najdôležitejších vecí, ktoré rozhodne neradno podceniť. Každá látka má totiž svoje špecifické vlastnosti, ktoré ovplyvňujú výkon pri športe. Po čom teda siahnuť, po bavlne alebo skôr po syntetických elastických materiáloch?

Hoci je bavlna vo všeobecnosti veľmi obľúbená a vyhľadávaná, šport je jednou z mála činností, pri ktorej sa v nej až tak pohodlne cítiť nebudete. Je síce príjemná na dotyk, aj mäkká a prispôsobivá, avšak jej veľkým negatívom je, že viaže vodu, čo pri cvičení nie je žiadúce. Preto sa kvalitné športové oblečenie vyrába zo špeciálnych materiálov, ktoré sú maximálne pružné, priľnavé a neobmedzujú nás pri pohybe. Vďaka elastanu oblečenie nielenže sadne ako uliate, ale aj dokonale odvádza pot, čo je pri fitness aktivitách doslova nevyhnutnosťou.

Strih fitness oblečenia pre dokonalý komfort

Obzvlášť ženy sa pri výbere športového oblečenia zameriavajú na jeho estetickú stránku. Našťastie, pri dnešnej pestrej ponuke už skutočne nie je nijakým problémom skombinovať kvalitu a sexy dizajn dámskeho športového oblečenia. Dôležité je len zvoliť si správny strih a veľkosť odevu na šport, i keď platí, že veľa ovplyvňuje typ cvičenia.

Kým voľný strih trička a nohavíc sa hodí skôr na pokojnejšie cvičenie typu joga či pilates, priliehavejšie legíny a športové topy zo špeciálnych materiálov sú vítané pri rýchlejších a namáhavejších fitness aktivitách.

Overený výrobca fitness odevov

Rovnako tak záleží na pôvode športového oblečenia pre ženy. Správny výber kvalitného odevu na cvičenie je tou najspoľahlivejšou garanciou, že sa vám nielenže bude pohodlne cvičiť, ale nemusíte mať obavy ani o dopady na vaše zdravie či životné prostredie. V súčasnosti je už na trhu množstvo uvedomelých výrobcov, ktorí sa snažia prírodu ani naše zdravie zbytočne nezaťažovať a využívajú dostupné technológie na recykláciu materiálov. Samozrejmosťou je i fitness oblečenie zhotovené výlučne z certifikovaných látok, ktoré spĺňajú svetovo uznané štandardy. Jedným z kritérií na zabezpečenie kvality odevov na šport a cvičenie je aj zákaz používania toxických látok a zmäkčovadiel v akejkoľvek časti odevu.

Jednou zo značiek, ktoré si na výrobe športovej módy dávajú skutočne záležať, je aj 4F (Freedom, Fashion, Future a Fit). Ide o športovú značku vytvorenú s nadšením pre šport. Jej charakteristickým znakom je kombinácia kvalitných materiálov, moderných technológií a najnovších trendov.

zdroj/foto: 4Fstore/Pixabay

Komentáre

komentáre