pondelok , 24 júna 2024
Home / Radíme / Psychológia / Vážme si život

Vážme si život

Zastavme sa na chvíľu. A naozaj sa skutočne zamyslime. Ruku na srdce a odpovedzme si na tieto otázky… Čo máme? Čo nám chýba? Čo by sme ešte chceli? Čo z toho naozaj potrebujeme? Čo si vážime a čo si nevážime?

Sme zdraví. Žijeme… Možno sa každý deň pasujeme s problémami, ale pokiaľ nemáme problém so zdravím, tak je to výhra. Máme čo jesť a piť. Máme strechu nad hlavou, miesto, kde môžeme spať, máme teplo v dome.  Máme „schopnosti“. Cítime lásku a motýliky v bruchu, cítime vôňu po daždi, vidíme východ slnka, počujeme spievajúce vtáky, vieme sa tešiť a byť aj dojatí…

Máme rodinu, priateľov, prácu…  Je niečo krajšie, ako darovať život a vidieť vyrastať vlastné deti?  Je skvelé mať priateľa, na ktorého sa dá spoľahnúť a ktorému sa dá dôverovať. A nakoniec mať aj prácu, za ktorú by sme mali byť vďační…

Existujú ľudia, ktorí nemajú nič z týchto vecí. Sú to ľudia, ktorí nemajú domov, ktorí sú chorí a ktorí sa boja o svoj život.

My to máme. Tak vážme si každý deň. Neponáhľajme sa. Treba žiť prítomnosťou a dennodenne vstávať s radosťou. Lebo jedného pekného dňa  zistíme, že sme zabudli žiť.

foto: pixabay.com, video: youtube.com

Komentáre

komentáre