pondelok , 24 júna 2024
Home / Hodnotenia / Recenzie / Efektívny návod na posilnenie imunity a rady, ako predísť vyhoreniu

Efektívny návod na posilnenie imunity a rady, ako predísť vyhoreniu

V zásade nepotrebujeme nič iné, len seba a vzduch. Základom života je správne dýchanie.

Rozhovor s Viktorom Schillerom, prvým certifikovaným trénerom metódy Wima Hofa na Slovensku. Začítajte sa do odpovedí Viktora Schillera na otázky Lucie Lackovičovej a prostredníctvom rád, návodov a praktických cvičení si podporte imunitu, zlepšite zdravie a zabráňte vyhoreniu.

Princíp metódy Wima Hofa

  • Silný nadých nosom.
  • Uvoľnený výdych vypustený cez ústa.
  • Opakovať 30 až 40 rýchlych nádychov a výdychov.
  • Keď cítite, že už ďalej nemôžete zadržiavať dych, naplno sa nadýchnite a zadržte dych na 15 sekúnd.
  • Celý proces zopakujtw aspoň 3-4 razy.

Zásady zdravého života

Zastavte sa a reálne zhodnoťte svoju situáciu. Čo a prečo vás vyčerpáva, prečo sa nedostatočne regenerujete? Venujte sa tomu, čo je naozaj dôležité. Dbajte na spánok. Práve ten je spolu s pravidelným pohybom a vyváženou stravou kľúčovým atribútom zdravého života.
Dajme samých seba na prvé miesto v prioritách. Naučte sa hovoriť NIE, aby ste časom neboli nútení hovoriť nie samým sebe. Ak nie ste odpočinutí a fit, ste príťažou aj pre ostatných. Zvýšte rozsah teplotného komfortu pre telo a pomôžte mu, aby sa tak ľahko nepodchladilo. Ľadová voda zo sprchy či v prírode má pri správnom tréningu imunostimulačné účinky. Do krvi sa vám vylúči viac látok, vďaka ktorým bude váš organizmus odolnejší proti zápalom, respektíve si s nimi dokáže lepšie poradiť.
Viac užitočných informácií aj praktických návodov, ako zdravšie žiť, sa dočítate v knihe Výdych, nádych: Ako si posilniť imunitu a predísť vyhoreniu.
zdroj: Albatrosmedia

Komentáre

komentáre