pondelok , 24 júna 2024
Home / Pôrod / Príprava na pôrod / Bábätko sa v brušku rozhodne nenudí: Toto všetko tam robí!

Bábätko sa v brušku rozhodne nenudí: Toto všetko tam robí!

Tehuľky, my vieme, že vám je častokrát zle, s pribúdajúcimi týždňami (a kilami) sa nevládzete hýbať, spať, mnohé z vás páli záha, do toho ešte vznikajúce strie na stehnách či vypuklom bruchu, je toho veľa, čo potrápi nastávajúcu mamičku…

A za tým všetkým je ten drobec vo vás, na ktorého sa napriek všetkému tešíte najviac, ako sa len dá.

Keď si tak po večeroch pohladkáte zmorené brucho a prihovárate sa mu, myslíte aj na to, ako vlastne bábo trávi celé dni i noci „tam u vás“? Jedno je isté, rozhodne sa nenudí. 🙂

babo v brusku 3

Ultrazvuk, ultrazvuk, ukáž mi, čo moje bábo vystrája

Štikútanie

Toto pozná veľa tehotných. „Štikútajúce“ brucho je pomerne častý jav, ktorý bábo nijako neohrozuje, je to totiž celkom normálne. Aj preto jedno štikúta viac, iné menej.

Zvyčajne je to budúca mamička schopná „započuť“ v druhom trimestri gravidity.

Reaguje na hudobné podnety

Nie nadarmo odborníci mamičkám radia, aby sa so svojimi nenarodenými detičkami rozprávali, spievali im, prípadne púšťali príjemnú hudbu. Deti už pomerne skoro dokážu tieto zvuky vnímať, ba dokonca na ne reagovať.

Najmä pri väčšom bábätku preto nebuďte prekvapené, keď sa vám zrazu začne bruško „vlniť“ do rytmu pesničky, ktorú spolu počúvate. Alebo ho, naopak, upokojí a vrtenie ustane.

Zívanie

Povedzme si na rovinu, i keď vraj väčšinu dňa a noci bábo v brušku prespí, keď „bdie“, asi to tam až také zábavné nie je. Všade samá voda, čudné tlmené zvuky zvonku aj vo vnútri, no skrátka, ani sa mu nečudujeme, že si často z dlhej chvíle aj zazíva.

Cikanie

Aj bábätká v maternici sú „len“ ľudia, a keďže prijímajú tekutiny z plodovej vody, následne je vyfiltrovaná obličkami a vylúčená vo forme moču.

Áno, áno, našťastie plienky zatiaľ nepotrebujú…

Cmúľa si prštek

Cmúľanie palčeka je záľubou mnohých bábätiek. Ale vedeli ste, že to s radosťou robia ešte pred príchodom na svet?

Práve ultrazvuk odhalil tento „zlozvyk“ už v mamičkinom brušku.

Takže, maminy, po narodení vás zrejme čaká ťažký boj s obľúbeným palcom, prípadne cumlíkom. 🙂

babo v brusku 1

Je toho ešte veľa, čím sa bábo tých deväť mesiacov, čo u vás prebýva, zamestnáva… Smeje sa i plače, kopká, robí premety a saltá, skúma samo seba, dotýka sa svojej tváričky, nôh, rúk, skrátka poctivo trénuje, aby bolo čo najlepšie pripravené na život vonku…

zdroj: Pixabay

Komentáre

komentáre