pondelok , 22 apríla 2024
Home / Dieťa / 14-týždňový denník jednej tehuľky: „Moje skutočné telo po pôrode“

14-týždňový denník jednej tehuľky: „Moje skutočné telo po pôrode“

Čo urobí s vaším telom tehotenstvo? Táto mamička to všetko dôkladne zdokumentovala, týždeň po týždni a raz a navždy vyvrátila mýty, ktorým mnohé z nás stále veria.

Ako sa musíme rýchlo, hneď po pôrode dostať do formy, najlepšie na svoju pôvodnú, predtehotenskú váhu a tiež to, že telo čerstvej mamičky jednoducho vyzerá inak, ako predtým… Ale takto je to úplne normálne.

Skrátka, nie všetky máme to šťastie (respektíve toľko času, pestúnky a osobného trénera) ako Kate Middleton či iné známe mamičky.

14-týždňový denník

Julie Bhosale, mimochodom veľmi aktívna mamička, sa rozhodla ukázať pravú “tvár” tehotenstva a jeho reálnych dopadov na ženské telo. 14 týždňov sledovala samu seba, fotila každú zmenu, pretože chcela bežným mamičkám (ktorých je drvivá väčšina) vliať trošku sebadôvery a pripomenúť im, že schudnúť po tehotenstve a ešte celkom bez námahy nie je vôbec ľahké. Preto je zbytočne deprimujúce sa porovnávať s tými šťastnými mamičkami, ktorým sa niečo podobné podarilo takmer bez námahy.

teh 1

Ste úžasné, ste krásne, ste matky

Julie, mimochodom kvalifikovaná nutričná poradkyňa na svojom blogu, kde ju sleduje mnoho žien opisuje svoje druhé tehotenstvo ako veľmi náročné – psychicky aj fyzicky.

“Celé obdobie tehotenstva bolo pre mňa zložité. Cítila som sa čoraz viac ako balón, ako niekto, kto čoskoro nebude schopný ani sám chodiť. Každý ďalší deň bol veľký boj, aby som syna v zdraví donosila…”

Julie až asi 14 týždňov po pôrode priznala, že sa opäť začína cítiť trochu ako človek. Konečne bola totiž schopná robiť aj iné aktivity, ako len dojčiť, spať, keď sa dá, sem-tam niečo v chvate zahryznúť, povenovať sa aj staršiemu synovi, opäť dojčiť, prebaľovať a do toho sa vyrovnávať s nie najmilším pohľadom na svoje popôrodné telo. Napriek všetkému by však nemenila. Ako sa vyznala, jej dvaja chlapci jej za to všetko stáli. A na tom sa asi zhodneme všetky, však?

teh 2

Pozrite si fázy, ako vyzerala tesne pred pôrodom, krátko po ňom a ako sa jej telo menilo počas približne troch mesiacov. Ak vás táto dvojnásobná mamička zaujala, mrknite tiež na jej blog, kde sa okrem svojich mamičkovských skúseností venuje aj prenatálnej a postnatálnej výžive (nájdete tu mnoho chutných a zdravých receptov pre čerstvé maminy).

teh 3

zdroj: mirror.co.uk, juliebhosale.co.nz, facebook.com

Komentáre

komentáre