sobota , 13 apríla 2024
Home / Rodina / Partnerské vzťahy / Túžite po láske bez úzkosti? Návod, ako na to

Túžite po láske bez úzkosti? Návod, ako na to

Vytvorte si milujúci vzťah s partnerom, po akom ste vždy túžili. Ako to dosiahnuť? Základom je láska bez úzkosti.

Láska bez úzkosti

Nazval vás niekedy partner/partnerka závislou, neistou, zúfalou alebo žiarlivou? Nikto si nechce priznať, že tieto vlastnosti má, ale ak ste neustále v strehu, pociťujete vo vzťahu úzkosť alebo si robíte prehnané obavy o smerovanie vášho vzťahu, môžete trpieť úzkostnou pripútanosťou a strachom z opustenia, ktoré sú často zakorenené v zážitkoch z raného detstva.

V knihe Láska bez úzkosti sa naučíte, ako prekonať úzkosť pomocou súcitného sebauvedomenia, čo je technika, ktorá vám umožní rozpoznať svoje negatívne myšlienky či nezdravé vzorce. Postupne v štyroch častiach zistíte, ako a prečo vznikajú vaše konflikty vo vzťahu. Zmenu budete iniciovať tým, že sa začnete zaoberať prekážkami, ktoré vám bránia v pestovaní šťastných vzťahov. Naučíte sa vytvoriť si intímne spojenia s pocitom bezpečia. Nastal čas, aby ste zastavili utrpenie a prehnané analyzovanie svojho vzťahu. Raz a navždy sa zbavíte neistoty a naučíte sa, ako si vybudovať láskyplný vzťah, po akom ste vždy túžili.  

O autorke

Leslie Becker-Phelps je licencovaná psychologička, autorka a rečníčka. Píše blog The Art of Relationships pre WebMD a je odborníčka na vzťahy pre komunitu WebMD. Píše aj blog Making Change for Psychology Today. Predtým pracovala v medicínskom centre v Somerville, NJ, ako riaditeľka psychologických služieb pre ženy a šéfka psychológie na oddelení psychiatrie. Žije s manželom a dvomi synmi v Basking Ridge v New Jersey, USA.

Recenzie knihy o partnerskej láske bez stresov

„Kniha je písaná zábavným a prístupným spôsobom, vám pomôže konečne pochopiť, prečo ste vo svojich vzťahoch neistí. Pomôže vám tiež zahojiť sa, aby ste mohli mať zdravšie vzťahy s ostatnými a možno, čo je ešte dôležitejšie, so sebou samým.“ – Kristin Neff, PhD, autorka knihy Seba-súcit a docentka ľudského rozvoja a kultúry na University of Texas

„Ak ste single, zistíte, ako si máte vybrať partnera, ktorý je dostupný pre naplnený vzťah – niekoho, kto vás akceptuje a miluje pre to, kým ste. Ak ste vo vzťahu, nahliadnete do správania a motivácie vášho partnera a zistite, ako vytvoriť láskyplné spojenie, v ktorom sa obaja cítite skutočne cenení. „Kniha Láska bez úzkosti, nabitá relevantnými príkladmi zo skutočného života a účinnými cvičeniami, vám pomôže opustiť sebakritiku a sabotážne správanie a rozvinie skutočný súcit so sebou samým. Bez ohľadu na to, ako veľmi ste v minulosti trpeli, nakoniec pochopíte, ako vytvoriť šťastné, zdravé vzťahy a zažiť skutočnú, trvalú lásku.“ – Mali Apple a Joe Dunn, autori knihy The Soulmate Experience: Praktický sprievodca vytváraním výnimočných vzťahov

zdroj: vydavateľstvo Grada

Komentáre

komentáre