pondelok , 22 apríla 2024
Home / Dieťa / Mama týraná vlastným dieťaťom? Smutná realita mnohých rodín

Mama týraná vlastným dieťaťom? Smutná realita mnohých rodín

My rodičia máme jednu zvláštnu schopnosť: Vidíme vo svojich deťoch len to najlepšie, respektíve ich klady vieme aj stonásobne zveličiť a nedostatky s prehľadom odignorovať.

A tiež im všetko skôr či neskôr odpustíme.

Kto by to nezažil – Vy peníte, že vás vaše zlatíčko nepočúva, ono je zasa celé bez seba, že má vôbec niekoho počúvať. Možno vás aj v afekte uhryzne, buchne po ruke, drzo odvráva a váš hnev len stúpa!

Až vybuchnete… Alebo si poviete, že z toho predsa raz vyrastie, veď teraz má iba obdobie prvého vzdoru a nejako to dovtedy musíte vydržať.

Ale čo ak to neprejde a vaše dieťa sa jeduje aj v šiestich, ôsmich rokoch a dovoľuje si k vám, jeho rodičom stále viac?

Ako máte zasiahnuť, aby ste tento „teror“, ktorý vám spôsobuje vlastné dieťa, zastavili?

Dá sa to vôbec???

Malí diablici

Ak sa ľutujete, že máte doma malého čerta, odporúčame vám pozrieť si nejakú epizódu relácie My Violent Child, ktorú vysiela britský kanál Chanel 5. Venuje sa práve problémovým deťom, s ktorými si ich rodičia, najmä matky zažívajú hotové peklo.

Ako inak pomenujete situáciu, keď vás vlastný syn v štyroch rokoch bodne nožnicami do brucha?

A dcérenka, rozkošná 9-ročná slečna mamu denne aj 30-krát udrie a neustále psychicky deptá?

Rodinná idylka alebo priama (a rýchla) cesta do najbližšieho blázinca? Veru, kto sa z tohto nezblázni, klobúk dolu.

tyrane mamy 2

Rodinný teror

Svoje o tom vie trojnásobná matka Pauline Bubb (47) z anglického mesta Southampton, ktorá dennodenne znáša útoky od vlastných detí. Bije ju jej dcéra Sapphire (9) a veľmi často sa pridá aj 11-ročný syn Spencer, ktorému medzičasom diagnostikovali hyperaktivitu a poruchu pozornosti.

Ten ju napadol už ako štvorročný, keď ju bodol nožnicami do brucha a neskôr ju chcel zozadu uškrtiť. Vydarená dcérka zasa mamu uhryzla do tváre.

Celá hrôzu naháňajúca situácia v tejto rodine, kde navyše chýba otec detí a manžel úbohej ženy, vyústila až do stavu, že sa Pauline pred vlastnými deťmi zamykala vo svojej izbe a každý deň s obavami čakala na ich návrat zo školy.

„Bola som zo svojich detí vydesená. Mala som na nohách modriny a musela som sa schovávať pred okolím,” prehovorila utýraná matka.

tyrane mamy 1

K fyzickému teroru sa neskôr pridalo aj psychické týranie. Dcéra ju totiž asi v siedmich rokoch začala nútiť správať sa podľa svojich čudesných želaní. Matka musela hovoriť iba to, čo chcelo dievča počuť, a navyše určitým, veľmi špecifickým spôsobom.

“Opýtala sa, či si môže vziať čipsy a hneď si aj sama odpovedala, že môže a nútila ma, aby som to povedala presne tak, ako ona. Nemohla som hovoriť ani rýchlo, ani príliš pomaly, musela som iba nehybne sedieť, nemohla som ani žmurknúť a túto vetu som mala zopakovať presne 30-krát,” priznala Pauline. Pokiaľ dcére nevyhovela, Sapphire začala kričať, nadávať jej a biť ju.

Nešťastná matka sa dlho cítila trápne, preto nechcela s nikým o svojich deťoch a ich agresívnom správaní hovoriť. Mlčanie prelomila až v spomínanom televíznom programe My Violent Child.

Vraj odvtedy, čo spolupracujú s výchovným špecialistom, ktorý je súčasťou televíznej relácie, sa správanie jej detí výrazne zlepšilo.

Tak držíme prsty, nech je to zmena trvalá, a nielen v tejto jednej rodine. Pretože podobných, pre mnohých šokujúcich prípadov je omnoho viac, bohužiaľ… 🙁

zdroj: dailymail.co.uk, youtube.com

Komentáre

komentáre