pondelok , 24 júna 2024
Home / Dieťa / Nevychovaným rodičom s deťmi vstup zakázaný

Nevychovaným rodičom s deťmi vstup zakázaný

Štýlové bistro Marthy’s Kitchen v Prahe rozvírilo pokojné vody českého internetu. Zahralo totiž na citlivú strunu rodičov s malými deťmi. Na svojom Facebooku sa jasne vyhranilo voči ľuďom, ktorí sa u nich nesprávajú tak, ako by sa mali a stanovili jasné pravidlá pre všetkých.

A spustila sa lavína rôznorodých reakcií. Obzvlášť mnohé mamičky na to nereagovali práve najpokojnejšie.

Naše bistro, naše pravidlá

Verte nám, milujeme deti aj zvieratká, ALE…

Sú miesta, ktoré sú ako stvorené pre deti – to my nie sme.

Sú miesta, kde sa musíte vy a vaše deti prispôsobiť – TO SME MY.

Vo všeobecnosti sme baby – nepriateľskí. Ale k rešpektujúcim rodičom sme tiež rešpektujúci.

Vieme, že väčšina našich hostí sa chce v pokoji najesť a oddýchnuť si, preto pochopiteľne obhajujeme záujmy väčšiny. Zo skúseností vieme, že malé dieťa v reštaurácii je veľmi tenký ľad, a tak nediskutujeme, ale žiadame všetkých, aby rešpektovali naše pravidlá.

Pravidlá pre rodičov s deťmi v Marthy’s Kitchen

Patrí dieťa do reštaurácie?

Áno, prečo by nepatrilo, ale dôležité je ujasniť si, za akých podmienok a aké dieťa. Od mala predsa deti vedieme k slušnosti, aj za stolom a pri jedení, a tak nie je dôvod, aby sme sa s nimi občas nezašli najesť mimo domu. Otázkou ale je, akú reštauráciu si zvoliť a čo by mala spĺňať.

V prípade, že ide skutočne o malé a hravé dieťa, ktoré napriek všetkej našej snahe ešte nezvláda pravidlá slušného stolovania a príliš dlho neposedí, zrejme bude najlepšie vybrať sa niekam, kde sú na rodinky s deťmi pripravení – mentálne a aj čo sa vybavenia týka. Ak má reštaurácia detský kútik, prebaľovací pultík a detské menu, bude to tá správna voľba pre vás. Istotne si spoločný čas vonku (a chvíľku bez varenia) užijete lepšie, ako keby ste vyrazili do podniku, kde nemajú ani detskú stoličku a už na prvý pohľad je jasné, že dieťa sa tam bude nudiť (a vy trpieť).

Ďalšia vec je, ako veľmi je správanie dieťaťa a odsledovanie toho, čo v reštaurácii, bistre či cukrárni deje, vecou rodiča. A či je správne ignorovať jeho hlasný krik, pobehovanie okolo stolov či špinu na stoličkách? Či sa nám to páči, alebo nie, je to vizitka rodiča. A tak je ozaj dobré zvážiť, kam s dieťaťom ísť a kde sa to ešte príliš nehodí.

Ste aj vy za väčšiu ohľaduplnosť voči ostatným, alebo si myslíte, že by sa rodičom s deťmi nemalo brániť chodiť kamkoľvek chcú? A bráni vôbec niekto tým slušným? Alebo sa tu bavíme skôr o základnej výchove a vzájomnom rešpekte?

zdroj: Facebook

Komentáre

komentáre