pondelok , 13 júla 2020
Home / Zdravie / 7 dôvodov, prečo piť vodu s citrónom

7 dôvodov, prečo piť vodu s citrónom

Každý z nás už dávno vie, že pitný režim je nesmierne dôležitý. Nehovoriac, keď je človek chorý, platí to dvojnásobne. Človek by sa mal naučiť piť aj vtedy, keď nie je smädný. Popri čistej vode by sme si mohli denne dopriať aj trocha zdravého pitia v podobe citrónového nápoja. 

Napijete sa, dodáte telu vitamíny, minerály a hneď ste pre seba niečo spravili. Čo sa potom deje s našim telom, keď si doprajeme vodu s citrónom každý deň?

  1. Pomôže vášmu žalúdku

Ak vás trápia tráviace ťažkosti, máte pocit plnosti alebo vás páli záha, tak voda s citrónom naozaj neuškodí. Práve naopak, podporuje trávenie a pôsobí priaznivo aj na pálenie záhy.

  1. Útočí na tuk v tele

Týmto nápojom môžete podporiť aj spaľovanie tukov, ak ste sa dali chudnutie a chcete zhodiť zopár kilogramov. Za pokus to veru stojí…

  1. Prečisťuje

Vedeli ste napríklad, že citrón prečisťuje krv? Citrón pomáha pri aj odstránení toxínov z tela, tak prečo neurobiť niečo naozaj prospešné pre svoje telo.

  1. Posilňuje imunitný systém

Pri prechladnutí by malo byť pitie citrónovej vody taktiež samozrejmosť. Nemusíte do seba pchať rôzne tabletkové vitamíny… Veď najdôležitejší je vtedy vitamín C, ktorý podporuje imunitu a má aj protizápalový účinok.

  1. Osvieži dych

Zmierni zápach z úst, bolesť zubov a skvelo dezinfikuje celú ústnu dutinu.

  1. Hydratuje a omladzuje pokožku

Voda s citrónom je skvelým pomocníkom aj na pleť, zbaví ju akné, zaútočí na vrásky, zhydratuje a výsledkom je zdravšia pokožka.

  1. Dodá energiu

Ak pociťujete únavu, voda s citrónom vzpruží, dodá energiu  a určite len pozitívne vplýva na ďalšie fungovanie počas dňa.

Treba však na záver podotknúť, že aj s pitím citrónovej vody treba byť opatrný a všetko treba s mierou. Hoci vie byť voda s citrónom veľmi nápomocná, pri väčšom množstve môže aj uškodiť.

foto: flickr.com

Komentáre

komentáre