sobota , 13 apríla 2024
Home / Dieťa / Batoľa / Výchova podľa jedného fotra

Výchova podľa jedného fotra

Návod na to, ako sa doma s deťmi nezblázniť. Alebo sa aj zblázniť, no aspoň to netajiť a verejne sa k tomu priznať.

Mamičky, stačí, ak si nájdete dobrú prácu, váš drahý o ňu zasa príde a máte vystarané. Úlohy sú vymenené a otecko môže ukázať, čo v ňom je.

A ako by výchova vyzerala podľa neho…

Fenomén súčasnosti?

Verte či neverte, takýchto oteckov „na materskej“ pribúda. Stále to nie sú horibilné čísla, ale zopár odvážlivcov si už vyskúšalo, čo to obnáša ostať s dieťaťom doma, nonstop sa oň starať a stále byť unavený…

Jedným z českých priekopníkov je i Dominik Landsman, celkom obyčajný otec asi dvojročného chlapca, ktorý sa o ich „zážitky“ dosť neobyčajným spôsobom delí na svojom blogu, a dokonca už mu vyšla aj kniha. Pomenoval ju vcelku príznačne – Deníček moderního fotra ANEB proč by muži neměli mít děti.

Garantujeme vám, že táto vydarená publikácia pobaví nielen všetkých oteckov (či už sú doma alebo zarezávajú v práci), rovnako tak ponúkne mamičkám nový, iný pohľad na výchovu.

Trochu menej ustarostený, nie taký dôkladný, jednoducho taký, aby sa z toho jeden rodič, otec celkom nezbláznil.

FOTER 1

“VŠETKO PRE POKOJ A SPÁNOK!”

„Zábavný“ otecko

Áno, aj Dominik je večne nevyspatý (a už nedúfa, že ten spánkový deficit ešte niekedy dospí), ubitý psychicky i fyzicky, má pocit (asi oprávnený), že jeho intelekt čítaním všetkých tých stupídnych (jeho slová :)) riekaniek výrazne upadá, aj tým, že jediným človekom, s ktorým behom dňa prichádza do styku, je jeho malý Čeněk. Aj jemu sa výrazne zoštíhlila slovná zásoba, za to mu narástol biceps (z neustáleho nosenia svojho 15-kilového syna) a nerobí nič, len sa snaží tie dni nejako prežiť.

Našťastie, už dávno nie je premotivovaný, viac menej len stagnuje, a tak síce synovi v hre nebráni, no zasa sa ani nehrá na dokonalého rodiča.

FOTER 2

Pretože byť doma s malým dieťaťom, to je o nervy, najmä vaše a múdry otec si to dobre uvedomuje. Nejde nad limity, lebo už ich dávno prekročil a ten pocit, že je už len krok od totálneho kolapsu, už ani nevníma…

Je vám to povedomé?

zdroj/foto: Facebook/DeníčekModerníhoFotra

Komentáre

komentáre