streda , 24 apríla 2024
Home / Dieťa / Viete, ako vybrať detský bytový textil?

Viete, ako vybrať detský bytový textil?

Pokojný a pohodlný spánok detí je základom pre ich správny vývoj a rast. Za kvalitu spánku však zodpovedá hneď niekoľko drobností. Jednou z nich je bytový textil, ktorý deti používajú počas spánku či iných činností. Viete, na čo sa zamerať pri výbere bytového textilu pre deti?

V posteli ako v bavlnke

Základom pre každú minútu detského spánku je správna posteľná bielizeň. Ak vyberáte detské obliečky, vždy zohľadňujte predovšetkým ich materiál. Na trhu totiž nájdete prírodné aj umelé tkaniny, ktoré skrývajú rôzne výhody a nevýhody. Potreby jemnej detskej pokožky sú odlišné od tej dospelej, a tak by ste mali vždy vyberať čo najjemnejšie látky s dobrou priedušnosťou.

To isté platí aj pre detské plachty, ktoré by mali dobre absorbovať tekutiny a odolávať prachu či roztočom. Ideálnou celoročnou voľbou je bavlna, ktorá ponúka všetky spomenuté vlastnosti. Ide o tradičnú tkaninu, ktorá však so sebou prináša jednu nevýhodu. Bavlna má tendenciu krčiť sa a vyžaduje žehlenie. Ak ale hľadáte bezúdržbové bavlnené obliečky či plachty, môžete vyskúšať rôzne modifikácie bavlny, ktoré prinesú aj do detskej izby pohodlie a nádych luxusu.

Vedeli ste, že… pri praní bavlny na 60 °C sa z nej odstraňujú všetky roztoče a baktérie?

Pohodlne v posteli aj na kresle

Každá detská izba potrebuje predmety na oživenie, ktoré jej dodajú jedinečnú atmosféru. Príkladom sú detské vankúšiky, vďaka ktorým bude vždy jasné, kto je pánom izby. V ponuke nájdete množstvo rozprávkových, filmových či herných motívov, z ktorých si vyberie každý. Vankúše môžu zdobiť kreslo alebo môžu poslúžiť aj pri spánku, kedy prispejú k pocitu bezpečia dieťaťa.

Hebké objatie pri bazéne či po sprche

Ak nemajú vaše deti detský uterák alebo osušku s rozprávkovým motívom, je najvyšší čas to zmeniť. Opäť sa oplatí staviť na tradície a siahnuť po osuškách z bavlny. Ponuka motívov je široká, takže si v nej svojho hrdinu či svoju hrdinku nájde každé dieťa. Detské osušky sú naviac dostupné v rôznych rozmeroch, takže ich môžete obmeniť vždy, keď z nich dieťa vyrastie.

Pre deti chceme len to najlepšie a ich spánok nie je výnimkou. Doprajte im pokojný spánok v pohodlnej posteli, ktorý pomôže ich správnemu rastu a vám ušetrí mnoho vrások. Detskú izbu môžete spríjemniť aj vankúšikmi, ktoré jej dodajú na unikátnosti.

zdroj: rodinnebalenie.sk

Komentáre

komentáre