pondelok , 22 apríla 2024
Home / Dieťa / Pippi Dlhá Pančucha sa vracia

Pippi Dlhá Pančucha sa vracia

Všetky deti chcú byť ako Pippi! A veru aj nejeden dospelák, čo si budeme klamať!

Začítajte sa do úžasných dobrodružstiev tejto jedinečnej slečny, ktorej fantázia nepozná hranice a oddajte sa snívaniu spolu s ňou.

Nádherne ilustrovaná Pippi Dlhá Pančucha

V tejto nesmrteľnej knihe od Slovartu s ilustráciami Petra Kľúčika nájdete tri časti jej fantastických dobrodružstiev (Pippi Dlhá pančucha, Pippi nastupuje na loď a Pippi Dlhá pančucha v Tichomorí). Podivuhodné príbehy zo života svojrázneho dievčaťa s neobvyklým správaním, menom aj výzorom, ktoré poznajú deti na celom svete.

Pippi žije sama bez rodičov vo Vile Vilôčke s koňom a opicou. Pippi však nie je vôbec smutná, má kamarátov – susedov Tommiho a Anniku. Všetky tri deti spolu prežívajú rôzne bláznivé dobrodružstvá, až sa nakoniec vydajú loďou na ďaleký ostrov, kde kraľuje černošský kráľ Efraim Dlhá pančucha – Pippin otec.

Krásne ilustrácie Petra Kľúčika nájdete aj v zbierkach Galérie mesta Bratislava.   

Úryvok z knihy

Na kraji malého mestečka je stará zanedbaná záhrada. Uprostred záhrady stojí starý dom a v tom dome býva Pippi Dlhá Pančucha. Má deväť rokov a býva tam celkom sama. Nemá ani mamičku, ani ocka a vlastne sa jej to páči, pretože ju nikto neposiela do postele práve vtedy, keď sa najlepšie hrá, a nikto ju nenúti jesť rybí tuk, keď má chuť na sladkosti.
Kedysi mala Pippi ocka, ktorého veľmi ľúbila. Mala, pravdaže, aj mamičku, ale to bolo už tak dávno, že si na ňu vôbec nepamätá. Mamička umrela, keď bola Pippi ešte malé bábätko v kolíske a vrieskala tak strašne, až sa to nedalo vydržať. Pippi si predsta-vuje, že mamička je v nebi a malou škárkou na ňu pozerá, a tak jej občas zakýva a povie:„Len sa o mňa neboj! Ja si poradím!“
Na ocka sa Pippi pamätá. Ocko bol námorný kapitán, plavil sa po všetkých sveto- vých moriach a Pippi sa plavila spolu s ním. Jedného dňa ho však pri búrke zmietlo do mora. Odvtedy ho nik nevidel, no Pippi si je celkom istá, že sa jedného dňa vráti. Neverí, že sa utopil. Je presvedčená, že ho vyplavilo na ostrov obývaný samými černochmi, kde sa stal kráľom, a teraz sa celé dni prechádza po ostrove so zlatou korunou na hlave.
Začítajte sa spolu s deťmi do tejto úžasnej klasiky a rozvite vašu fantáziu a hravosť naplno! Je skvelé byť na chvíľu opäť dieťaťom, tak si to s Pippi zažite kedykoľvek sa vám zažiada.
zdroj: Slovart

Komentáre

komentáre