sobota , 20 júla 2024
Home / Dieťa / Knižné novinky pre deti od svetových aj slovenských autorov

Knižné novinky pre deti od svetových aj slovenských autorov

Trio skvelých knižných noviniek pre deti z vydavateľstva Slovart. Hoci ide o knihy rôznorodých autorov a pre rozmanité detské čitateľské publikum, jedno ich spája – hrdinovia sú veľmi neposední, dobrodružní a objavujú svet.

Zajac Félix a jeho dobrodružstvá

Koncem letních prázdnin sa stalo čosi strašné – Sofiin plyšový zajat Félix sa stratil na letisku. A hoc sa ho celá rodina snažili nájsť, neúspešne a domov sa vracali bez neho. Sofia bola z toho veľmi smutná, s Félixom tvorila nerozlučnú dvojicu – až jedného dňa dostala záhadný list. Bol od Félixa!

Predstavujeme vám krásnu knižku od Annette Langen s nádhernými ilustráciami, pútavými príbehmi zcelého sveta a ešte niečím navyše. V rozprávočke Listy od Félixa sa detičky dozvedia veľa nového a k tomu sa môžu tešiť na skvelé prekvapenia v priložených obálkach vo vnútri knihy. A aby ste si nemysleli, zajačik im v kufríku prinesie aj darčeky zo svojich ciest.

Hon na tučniaka

Keď Leo prepašuje pod bundou zo ZOO tučniaka, s ktorým sa vydá na dlhú cestu do jeho domoviny, spustí na lavína nečakaných udalostí.

POZOR! V príbehu Hon na tučniaka od slovenského autora Juraja Raymana, ktorého knihu ilustroval Viliam Slaninka, sa vyskytuje skutočne kadečo – letiace autá, kriminálna zápletka aj skupinka nestarnúcich dôchodcov. Skrátka pôjde o život a nie je to čítanie pre slabé povahy! Veď do pátrania po tučniakovi sa zapojí aj POLÍCIA!!!

Date šancu na pohľad drobnej, no o to napínavejšej slovenskej knižôčke pre deti od 8 rokov a buďte v napätí ako pri rpavej detektívke.

Kam zmizol môj brat?

Tiež sa často pýtate túto otázku? Laure a jej mladšiemu bratovi Tomášovi (ktorých možno poznáte z knihy Modré srdce s kečupovým fľakom) sa to stáva častejšie, než by si želali. Asi aj preto, že Tomáš je extra akčný, vynaliezavý a trápi sa pre veci, ktoré si iní nevšímajú. Napríklad neznesie, keď niekde žijú osamelí starkí… Pochopte, občas jednoducho záhadne zmizne, inak to nejde.

Autorka Marta Hlušíková vás v 103-stranovej knižke Kam zmizol môj brat? neraz prekvapí, pobaví, ba dokonca sa raz a navždy ubezpečíme, že Fínsko naozaj existuje. Konečne, čo poviete?

zdroj: Slovart

Komentáre

komentáre