štvrtok , 29 februára 2024
Home / Zaujímavosti / Tipy a triky / 3 tipy, ako si zariadiť trendy kúpeľňu

3 tipy, ako si zariadiť trendy kúpeľňu

Súčasné trendy prajú jednoduchosti a účelnosti. V hre sú vintage kúsky i moderné minimalistické, nanajvýš funkčné kúpeľňové doplnky, ktoré spravia z každej kúpeľne originálnu miestnosť, z ktorej sa vám nebude chcieť odchádzať.

Ako však všetko zosúladiť tak, aby to dokopy „ladilo“ a aj spĺňalo svoj účel? Tu sú 3 základné tipy, čoho sa pri zariaďovaní kúpeľne držte a neobanujete.

Priestor udáva štýl kúpeľne

Keď disponujete obmedzeným priestorom a máte skôr malú kúpeľňu, zrejme nie je možnosť príliš experimentovať. Malá kúpeľňa musí byť v prvom rade funkčná, a teda musí v nej byť všetko potrebné. Predstava veľkej vane ako dominanty kúpeľne tu neobstojí, budete sa musieť zmieriť s nejakou menšou verziou, respektíve radšej siahnite po praktickom sprchovacom kúte. Aj menšiu kúpeľňu však možno zväčšiť opticky, a to veľkým zrkadlom.

Dôraz na farby a svetlo

Nadčasová kúpeľňa = trendy kúpeľňa. To, čo z módy rozhodne nikdy nevyjde, je sviežosť, čistota a jednoduchosť.

Jednoduchosť farieb i línií. Nič nepokazíte svetlými odtieňmi pastelových farieb, pre menej odvážnych je ideálnou voľbou biela. Minimálne pri farbe umývadla, vane či záchodu neodporúčame experimentovať, pokiaľ ale ide o doplnky, uteráky a koberčeky, tu sa pokojne „vybláznite“ a buďte farebnejší.

Pokiaľ ide o svietenie, nepodceňte to a vsaďte na dobré osvetlenie, ktoré dodá vašej kúpeľni i vašej tvári v zrkadle ten správny odtieň. Najmä ak nemáte k dispozícii denné svetlo, nezabúdajte, že pri nanášaní make-upu alebo pri holení je nevyhnutné mať správne osvetlené zrkadlo. Praktickými sú zrkadlá so zabudovaným svietením, dbajte však na ideálnu teplosť svetla.

Stavte na poctivý materiál

Nadčasový vzhľad dodá každej kúpeľni poctivý prírodný materiál, či už kameň alebo drevo. Kto si to môže dovoliť, siaha po mramore či žule, ktoré sú za každých okolností elegantné a kvalitné. Môžete ich použiť na obloženie stien aj podlahy.

Obľúbené je i drevo, ktoré každý priestor zútulní, je praktické a správne ošetrené je aj veľmi odolné. Skvelý je kúpeľňový nábytok z dreva, či už stolíky, poličky, skrinky alebo účelné úložné boxy.

foto: Pixabay

Komentáre

komentáre