nedeľa , 3 marca 2024
Home / Dieťa / Moji Ovocní Kamaráti

Moji Ovocní Kamaráti

Jesť ovocie sa tiež oplatí. A najlepšie celkom od mala.

To vedia aj šikovné mamičky a ich detičky, ktoré sa vďaka úžasnej knižôčke Moji Ovocní Kamaráti , ktorá je nadviazaním na úspešnú prvotinu Moji zeleninkoví kamaráti, naučili, že aj broskyňa, malina i čučoriedka sú kamaráti, ktorých sa vôbec netreba báť.

Moji Ovocní Kamaráti

Krásna knižka Moji Ovocní Kamaráti je dielkom mamičiek, ktoré sa takisto, ako mnoho z nás, trápili s ovocím na tanieroch ich detičiek. Našťastie, zobrali do ruky farbičky, zapojili fantáziu a na svete bol set knihy a maľovanky s kopou ovocných kamarátov.

Kniha obsahuje 48 originálnych ručne maľovaných ilustrácií najznámejších aj menej známych druhov ovocia. Je tvorená krátkymi dvojveršovými básničkami, ktoré pretvoria ovocné postavičky v detských kamarátov, pričom sa opierajú sa o vonkajšie i vnútorné znaky ovocia. Deti sa ich môžu učiť naspamäť, recitovať, zapájať do rôznych hier, staršie deti si môžu trénovať čítanie.

Spolu s knižkou vyšla aj maľovanka, kde nájdete 48 čiernobielych čiarových ilustrácií z knižky, ktorými si dieťa hravou formou osvojí vzhľad ovocia a podľa knižky či vlastnej fantázie ich môže vymaľovať.Aj názov každého ovocia v maľovanke je napísaný formou, ktorá sa dá takisto vymaľovať, čo je skvelý spôsob na učenie sa nových slovíčok.

Maľovanka poskytuje na posledných stránkach kreatívny priestor pre dieťa na nakreslenie seba a ovocných kamarátov, ktorí mu najviac prirástli k srdiečku.

Kratučký návod pre maminku, ako sa skamarátiť s ovocím:

  • Pokojne som si sadla a vybrala som si jednu zeleninku či ovocie z knižky, ktoré som chcela predstaviť mojej dcérke.
  • Pár dní som ukazovala mojej dcérke ilustráciu tejto zelenininky/ovocia a pri tom som jej recitovala básničku.
  • A to nie len doma. Básničkou a obrázkom sme si krátili čas u doktorky, ukázali sme si zeleninku a ovocie v našej záhrade, išli sme si ich kúpiť do obchodu
  • Rozprávali sme sa o nich, aké sú zdravé a ako dobre sa budú mať v našich bruškách.
  • Spoločne sme si zeleninku a ovocie doma pripravili. Moja dcérka pozerala, ako ich čistím, krájam, varím a podrobne som jej vysvetľovala celý proces prípravy.
  • Za stolom sme si opäť ukázali zeleninku a ovocie z knižky a zarecitovali básničku.
  • A potom už šup do bruška.
  • O pár dní sme si vybrali ďalšiu zeleninku či ovocie a celý proces zopakovali.

Skvelé sady kníh aj omaľovánok zo série Moji Kamaráti si až do konca augusta môžete zakúpiť so špeciálnou 10% zľavou pre náš portál.

Tak teda príjemné čítanie, učenie i papkanie prajeme. 🙂

zdroj/foto: MojiKamaráti

Komentáre

komentáre