utorok , 2 júna 2020
Home / Hodnotenia / Produkty / Ako rozpoznať prírodnú kozmetiku?

Ako rozpoznať prírodnú kozmetiku?

Trh je presýtený rôznymi kozmetickými prípravkami a bežný človek ani sám nevie, aký produkt by si mal vybrať. Výber sa stáva náročnejší, ak ste sa práve rozhodli prejsť zo syntetickej kozmetiky na prírodnú.

Mnohí výrobcovia sa totiž skrývajú za bio značkou, hoci opak je v skutočnosti pravdou.

Aké kritéria by mal spĺňať každý prírodný kozmetický produkt?

Všetky suroviny pochádzajú buď z kontrolovaného ekologického hospodárstva alebo ide o zber vo voľnej prírode, ktorý je certifikovaný.

Výrobky nie sú testované na zvieratách a nepoužívajú ani suroviny zo zvierat, ktoré sú mŕtve.

Minerálne látky, ktoré sú neškodné, je možné používať. Tiež je možné vo výrobku použiť rôzne tenzidy a emulgátory. Musia byť ale vyrobené konkrétnym postupom – z rastlinných tukov, olejov, vosku a podobne. Látky, ktoré je možné použiť, sa priebežne aktualizujú.

Prírodná bio kozmetika nesmie obsahovať žiadne syntetické farbivá, parfumáciu, silikóny, parafín, vazelínu a ropné deriváty.

Čo sa konzervovania týka, aj tu existujú isté predpisy – okrem tých prírodných, výrobcovia môžu používať látky ako kyselina benzoová, salicylová, sorbová a benzylalkohol. Balenie však musí obsahovať označenie, ktoré o konzervovaní spotrebiteľa informuje.

Nie je dovolené ani použiť rádioaktívne ožiarenie, ktoré by malo zaistiť mikrobiálnu čistotu výrobku.

Mnohí výrobcovia prírodnej kozmetiky taktiež informujú spotrebiteľov o postupoch pri výrobe, zdôrazňujú ekologický proces, obaly či likvidáciu odpadov.

Prírodná kozmetika Soaphoria

Bylinky si zakladatelia pestujú sami a využívajú pritom len silu prírody. V portfóliu prírodnej kozmetiky nájdete telové, vlasové aj pleťové výrobky, ktoré vás budú rozmaznávať a doprajú vám tu najlepšiu starostlivosť.

V krokoch naklonených nášmu životnému prostrediu sa nemusíte samozrejme obmedzovať iba na robenie prírodných kozmetických produktov. Zaobstarajte si aj ďalšie produkty – buďte štýlová s dámskou kabelkou so zaujímavými vzormi a v retro šatách. Fantázii a šírke sortimentu dnešného trhu sa medze nekladú.

zdroj/foto: Dedoles/Pixabay

Komentáre

komentáre