pondelok , 24 júna 2024
Home / Dieťa / Knižný detský TIP: Rodrigo Rabiát a jeho panoš Špunt (Albatros)

Knižný detský TIP: Rodrigo Rabiát a jeho panoš Špunt (Albatros)

Sviatok všetkých detí bez rozdielu veku je predo dvermi, a tak istotne nejedna mama premýšľa, čím svoje zlatíčko 1. júna potešiť. Okrem milujúceho objatia a karamelovej zmrzliny istotne poteší aj skvelá knižka. Ideálne plná dobrodružstiev, skvelých príhod a veselých ilustrácií.

Rodrigo Rabiát, malý Špunt a ostatní hrdinovia zo super knižky od Albatrosu vás v tomto smere rozhodne nesklamú.

Špunt a lúpežný rytier Rodrigo Rabiát

Špunt je chlapec, ktorý sa len tak niečoho nezľakne. Ani lúpežníka Rodriga Radiáta! A tak snáď nikoho neprekvapí jeho túžba pridať sa k jeho lúpežnej družine…

Ako na chlapcov návrh zareaguje podivný lúpežník?

Posledný veľkolepý príbeh od svetoznámeho autora Nekonečného príbehu Michaela Endeho o odvahe a strachu.

O knihe

Špunt je zvedavý a nebojácny chlapec. S rodičmi bábkarmi a bystrým papagájom Sokratom cestuje po krajine v maringotke. Kočovať s divadlom ho však príliš nebaví a už vôbec nie s rodičmi, ktorí mu nerozumejú. Túži zažiť vzrušujúce dobrodružstvo.
Len čo sa dozvie, že v okolí žije nebezpečný lúpežný rytier Rodrigo Rabiát, utečie za ním. Netuší však, že Rodrigo Rabiát je trochu zvláštny. Špunt napriek tomu nalieha, aby ho prijal do služby. A tak tvrdohlavému chlapcovi vymyslí skúšku: musí spáchať ťažký a nebezpečný zločin…

O autorovi

Michael Ende bol nemecký spisovateľ fantasy a detskej literatúry. V roku 1945 bol povolaný do vojny, ale dezertoval a pridal sa k odboju. Neskôr študoval činohru na univerzite a začal písať. Jeho najznámejším príbehom je legendárny Nekonečný príbeh, ktorý poznáme predovšetkým vďaka kultovému filmovému spracovaniu. V slovenskom jazyku vyšla v Albatrose jeho kniha Rodrigo Rabiát a jeho panoš Špunt.

zdroj: Albatros

Komentáre

komentáre