nedeľa , 3 marca 2024
Home / Zaujímavosti / Tipy a triky / Mama, ktorá recykluje staré oblečenie: Stačí dobrý šijací stroj a nápad!

Mama, ktorá recykluje staré oblečenie: Stačí dobrý šijací stroj a nápad!

Čoraz viac sa aj v našich končinách hovorí o nevyhnutnosti uvažovať a žiť ekologicky. Triediť odpad sme sa už hádam naučili, ale ako odolať nákupom sezónneho oblečenia? S tým má nejedna žena problémy a len ťažko odoláva lákavým výpredajom.

V tomto kontexte je možno „korona doba“, ktorú aktuálne žijeme, aj istým spôsobom prínosom. Minimálne v zmene nášho myslenia, v prehodnotení, čo naozaj potrebujeme a čo až tak nie.

Možno aj vy ste pod tlakom zatvorených obchodov a lockdownu siahli po starých šatách a tričkách, oprášili šijacie stroje a popustili uzdu kreativite.

Recyklované oblečenie, ktoré budete chcieť nosiť

Sarah Tyau, trojnásobná mama a kreatívna žena, popustila uzdu svojej fantázii a šijaciemu stroju už dávno. Výsledkom sú skvelé kúsky v skrini celej jej rodiny. Stačí staré oblečenie, nápad, trochu voľného času a ide na to! Vyťahané košele či tehotenské šaty premieňa na jedinečné kúsky, pričom celý proces fotí a zdieľa na svojich sociálnych sieťach či YouTube. Zábery oblečenia PRED a PO sa tešia obrovskej popularite, vďaka čomu má táto šikovná mamička množstvo sledovateľov na celom svete.

Z XXL košele dokáže vytvoriť krásne šaty pre dcérky aj pre seba, zo zdanlivo nepoužiteľných kusov látky vykúzli kabelku, z vynosených tehotenských šiat je zrazu štýlový overal. Skrátka všetko staré oblečenie sa pod jej rukami, za pomoci nenáročných doplnkov, ihly a žehličky mení a dostáva opäť priestor v šatníku.

Zdanlivo náročné premeny starého šatstva na nové však zvládne doslova každý. Za pomoci názorných návodov a videí Sarah rozhodne áno, stačí vyskúšať. A pocit z dobre vykonanej práce a krásneho nového kúsku zhotoveného vlastnými rukami ešte znásobí vedomie, že sa správate ekologicky.

Sarah je pre nás veľkou inšpiráciou. Aj preto, že túži mať vlastnú kolekciu šiat pre všetky typy postavy, pričom zo zisku by rada podporila siroty. Chcela by vytvoriť školy v chudobných oblastiach, kde by rodičov učila šiť a upravovať staré oblečenie.

Smelé plány, držíme prsty a jej cestu budeme sledovať aj naďalej.

Viac o šikovnej Sarah a jej práci nájdete tu: Life is Beautiful. Alebo na jej sociálnych sieťach.

zdroj: https://www.okay.sk/sijacie-stroje/

Komentáre

komentáre