pondelok , 27 mája 2024
Home / Rodina / Denník STATOČNEJ / Knižná RECENZIA: Žiarivá hodinka (ALBATROS)

Knižná RECENZIA: Žiarivá hodinka (ALBATROS)

Je lepšie naplno žiť a milovať? Alebo len prežívať v zdanlivom bezpečí?

Mnohí si zo strachu o zlomené srdce volíme tú druhú, istejšiu a pokojnejšiu cestu. Máme strach, že ostaneme sami, opustení, nemilovaní. A tak sa radšej zakuklíme v bubline „istoty a bezpečia“, v bubline bez lásky.

Túto dilemu – poddať sa citom/nepoddať sa im – rieši aj hlavná hrdinka knižnej novinky od Iony Greyovej Žiarivá hodinka, ktorá práve vyšla vo vydavateľstve Albatros Media.

Na výber má len dve možnosti. Buď odolá volaniu srdca a nevzdá sa pohodlného bezpečia a bohatstva svojej rodiny, alebo sa hlava-nehlava vrhne do náručia milovaného muža, bez akýchkoľvek záruk a istôt.

O knihe Žiarivá hodinka

Selina Lennoxová patrí k zlatej mládeži. Jej život je reťaz nekonečných večierkov plných alkoholu a škandálov, ktorý má jediný cieľ: oslobodiť sa od prísnych pravidiel a nudného života, ktorý jej naplánovali rodičia.

Lawrence Weston je chudobný maliar a fotograf, ktorý jednej noci nečakane vstúpi do Selininho života. Hoci si uvedomuje, že dievča s jej postavením nikdy nemôže byť jeho, nedokáže sa do nej nezamilovať.

Láska, ktorú objavia, je skutočná. Selina sníva o šťastnom živote po jeho boku, potom však dôjde ku tragédii, ktorá všetko zmení…

Román o vášni, zármutku, strate a tajomstvách, zasadený do obdobia búrlivých zmien medzi dvoma svetovými vojnami, dostane všetky romantické duše i milovníkov histórie.

Aj preto, že s pravou láskou sa nehazarduje a jej strata nikdy neprebolí. Tak tomu vždy bolo, je a navždy bude.

Komentáre

komentáre