štvrtok , 18 augusta 2022
Home / Zaujímavosti / Tipy a triky / 5 zlepšovákov do každej domácnosti

5 zlepšovákov do každej domácnosti

Domácnosť naša každodenná. Všetci sme jej súčasťou, žijeme v nej, trávime tu čas, upratujeme a zveľaďujeme si ju, aby sme ju mali čo najpohodlnejšiu.

Obzvlášť my ženy túžime po tom, aby bola naša domácnosť čistá, praktická, priestranná (aby sa nám do nej zmestili všetky nevyhnutnosti aj zopár menej nutných, no o to žiadanejších kúskov), aby mala množstvo funkčných úložných priestorov, ale zároveň bola štýlová a podľa posledných trendov. Nech jej nechýba originalita, skrátka je v nej cítiť našu ruku, dušu, náš stopercentný vklad.

Domácnosť, ktorá má systém

Mať domácnosť, ktorá spĺňa všetky vyššie spomenuté parametre, rozhodne nie je jednoduché. Všakovaké potreby do domácnosti, bez ktorých si neporadíme, ale aj zdanlivo nadbytočné drobnosti však potrebujú svoje miesto, adekvátny úložný priestor, ktorý nie je vždy ľahké nájsť. Najmä, keď sa nám takýchto drobností nakopí zrazu viac.

Tu pomôže jediné: vytvoriť si systém – uskladňovania i triedenia. Iba tak si udržíme poriadok vo vlastnej domácnosti a chladnú hlavu pri hľadaní aj tej najmenšej drobnosti.

foto: Pixabay

5 tipov na údržbu plastových tanierov, nerezových hrncov aj PVC podláh

Každá gazdinka sa poteší praktickým radám, vďaka ktorým bude jej domácnosť žiariť čistotou a voňať novotou. Jej spokojnosť je o to väčšia, o čo sú triky a spôsoby, ako na to, lacnejšie a jednoduchšie.

Tu je 5 skvelých zlepšovákov, ktoré rozhodne stojí za to vyskúšať:

  • Nerezový riad a hrnce – starostlivosť o nich vie vytrápiť. Neraz ich z umývačky vyberáme škvrnité, a tak sa poriadne natrápime, kým škvrny z nich ručným umývaním odstránime. A pritom stačí tak málo – ocot. Len hodinka pôsobenia a následné opláchnutie. Verte, že leštenie ešte nikdy nebolo rýchlejšie a efektívnejšie.
  • Čo s neželanou vrstvou námrazy, ktorá sa nám v mrazničke opakovane vytvára, čím sa zvyšuje spotreba elektrickej energie? Dá sa tomu predísť celkom ľahko: po rozmrazení naneste na dvierka mrazničky glycerín.
  • Plastové dózy a misky často napáchnu jedlom, ktoré v nich uskladňujeme a nie vždy je jednoduché ich tohto pachu zbaviť. Našťastie poznáme zaručený trik, ktorý funguje – kávová usadenina. Tú dáte do misky a uzavriete viečkom (alobalom) na celú noc, aby mohla káva „pracovať“ a neutralizovať zápach.
Pixabay
foto: Pixabay
  • A ako odstrániť škvrny od čaju či „farbiacich“ potravín z plastových hrnčekov a tanierov? Skúste na handričku nasypať kypriaci prášok a jemne ich vydrhnite. Potom ešte opláchnite octom a je to – plastový riad bude ako nový!
  • Podlahy z PVC, ďalší častý problém nejednej domácnosti. Ako si poradiť s odolnou špinou a neprísť o novú manikúru? Žiadny problém! Vyčistíte a vyleštíte ju bez väčšej námahy, keď do vedra prilejete okrem čistiaceho prostriedku na podlahy aj trochu aviváže.

Držíme prsty, aby ste si viac pri údržbe vašej domácnosti nedreli ani prsty, ani nervy. A robili si už len drobné radosti – trebárs nákupom milých a praktických drobností v eshope drobnosti.sk, kde nájdete domáce potreby od výmyslu sveta. A aj kadečo iné zaujímavé.

zdroj: drobnosti.sk

Komentáre

komentáre