štvrtok , 18 augusta 2022
Home / Dieťa / Kata Strofová a tajomstvo snehových vločiek (SLOVART)

Kata Strofová a tajomstvo snehových vločiek (SLOVART)

Vydavateľstvo Slovart prináša pokračovanie príhod nezbednej reportétky, ktorej nie je žiadna katastrofa cudzia – Katy Strofovej. Tentokrát bude riešiť záhadu snehových vločiek.

Čo myslíte, rozlúšti ju?

Kata Strofová a tajomstvo snehových vločiek

Kata Strofová, neohrozená reportérka televízie Tresky plesky zažila kedysi dávno, keď bola ešte malá, jeden neobyčajný príbeh.
Kata ako všetky deti miluje Vianoce. Najmä zasnežené Vianoce. Jeden rok však žiaden sneh nenapadol. Rodičia ju utešovali, veď možno nasneží inokedy. No zvedavá Kata chcela zistiť, čo je vo veci. Prečo niekedy sneží a inokedy nie? Tak vyliezla po požiarnickom rebríku rovno do oblakov, kde zažila neuveriteľné dobrodružstvo.

Podarí sa Kate zachrániť biele Vianoce?

Príbeh Katy Strofovej a snehových vločiek uvidíte aj ako animovaný film na RTVS.

Kata-strofický denník Katy Strofovej

Kto by sa chcel s Katou Strofovou zoznámiť bližšie, mal by sa začítať aj do jej cestovateľského denníka Kata-strofický denník Katy Strofovej. V ňom sa vydala na cestu po mori na opustený ostrov, kde chcela zistiť, ako funguje sopka!

Nasledoval let do vesmíru a veľké odhalenie, ako vznikajú blesky! Tiež nakukla priamo do oka tornáda! A nakoniec zdolala obrovské snežné hory plné nebezpečných lavín!

S Katou nuda rozhodne nehrozí, jej príbehy sú plné dobrodružstiev, nových poznatkov a veselých ilustrácií, ktoré istotne potešia všetky zvedavé deti.

Tresky Plesky

Tresky plesky sú trinásťdielny animovaný seriál pre deti, ich rodičov- teda pre všetkých, ktorí sa chcú zábavnou formou niečo nové naučiť. Hlavnou hrdinkou je neohrozená reportérka Kata Strofová, ktorá vo svete molekúl a častíc postupne preniká do tajomstiev prírodných javov a umožňuje tak divákom v jednoduchosti tieto procesy pochopiť. Na konci každej osemminútovej epizódy zaznie chytľavá pesnička.

Lepšie je raz vidieť, ako 100-krát čítať, tak pozrite na stránku seriálu Tresky plesky – https://www.treskyplesky.sk a dozviete sa viac.

zdroj: Slovart

Komentáre

komentáre