streda , 20 októbra 2021
Home / Dieťa / Knižný predvianočný tip: Hľadaj a nájdi BRATISLAVU a SLOVENSKO

Knižný predvianočný tip: Hľadaj a nájdi BRATISLAVU a SLOVENSKO

Spoznajte spolu s detičkami naše hlavné mesto aj krásne kúty zvyšku Slovenska v dvoch jedinečných knižkách. Sú plné úžasných ilustrácií a dôležitých osobností histórie Bratislavy a Slovenska, ktoré sú skvelým pomocníkom pri prvom oboznamovaní sa s našou históriou a reáliami.

Predstavte deťom a spolu s nimi si zopakujte, kto bol Ondrej Nepela, čo má s Bratislavou spoločné Napoleon a aký prínos mal pre našu kultúru Eugen Suchoň. A to všetko dvojjazyčne – po slovensky aj po anglicky.

Dobrých detských kníh o Slovensku nie je nikdy dosť. A keď sú ešte nádherne ilustrované, je to skvelý bonus navyše. Nielen detičky sa potešia názorným vysvetleniam, kto bol kto aj dvojstranové plániky významných miest hlavného mesta a špecifických miest našej krásnej krajiny.

BRATISLAVA – hľadaj a nájdi

Spoznajte hlavné mesto Slovenska – Bratislavu. Pozorne si prezerajte obrázky a sledujte stránku po stránke veselé i poučné príhody slávnych aj neznámych postavičiek bratislavskej histórie a súčasnosti.

Na 14 stranách môžete sledovať zábavné a náučné príbehy hlavných postáv. Deti trénujú svoju pozornosť, predstavivosť a fantáziu.
Ústredné postavy sú predstavené v úvode knihy, ďalšie nájdu deti pri čítaní knihy. Na zadnej strane knihy je ilustrovaná mapa Starého Mesta s vyznačením hlavných dominánt mesta.

Kniha vychádza v slovenskom a anglickom jazyku.
Idea a texty: Martina Kráľová a Zuzana Revúcka
Ilustrácie: Mária Neradová
Grafický dizajn: Martina Rozinajová

Rozmery knižky BRATISLAVA – hľadaj a nájdi sú 26×34 cm.

SLOVENSKO – hľadaj a nájdi

Spoznajte Slovensko – malebnú krajinu v strede Európy. Pozorne si prezerajte obrázky a sledujte stránku po stránke veselé aj poučné príhody slávnych aj menej známych osobností slovenskej histórie aj súčasnosti.

Detská obrázková knižka o malej krajine v srdci Európy, SLOVENSKO – Hľadaj a nájdi deti sa samostatne alebo s rodičmi zoznamujú hravou a náučnou formou s našou krajinou a jej malebnámi kútmi, významnými rodákmi a osobnosťami, ktoré pôsobili na Slovensku – napríklad Martin Benka, Eugen Suchoň, Ľudovít Štúr, Juraj Jánošik, Mária Terézia, Ondrej Nepela…

Popritom spoznávajú historické pamiatky, prírodu aj tradičné špeciality ako sú naše syrové korbáčiky, ktoré môžu malí čitatelia nájsť ukryté na každej z dvojstrán. Kniha ma aj výchovný charakter. Vďaka príbehom, ktoré sa na stránkach kníh postupne prelínajú, sa deti učia o slovenských tradíciách a tiež o ochrane životného prostredia.

Knižka má 16 strán, rozmery 26×34 cm a stoja za ňou Martina Kráľová, Zuzana Revúcka, ilustrátorka Katarína Gasko a grafický dizajn sa postarala Martina Rozinajová.

Autorky knižiek pochádzajú z profesne iných oblastí, avšak práca s detskými knihami ich chytila za srdce. Stále pracujú na nových veciach, a tak na ich stránke nájdete okrem kníh aj sady pohľadníc či krásnu grafiku Čičmany.

zdroj: minipublishing.sk

Komentáre

komentáre