štvrtok , 24 júna 2021
Home / Dieťa / “Indoor” generácia – nepríjemná pravda o živote vo vnútri budov

“Indoor” generácia – nepríjemná pravda o živote vo vnútri budov

Sme generácia, ktorá prežije väčšinu svojho života vo vnútri. Vnútri našich domov, bytov, škôl, administratívnych budov, v ktorých pracujeme… A to všetko má na nás ohromný vplyv. 

Áno, je to tak, či sa to niekomu páči, alebo nie. Žijeme, respektíve prežívame v klimatizovaných “klietkach”, kde dýchame umelý vzduch v presvedčení, že tak je to pre nás najpohodlnejšie.

To bez pochýb aj je, ale rovnako tak nám život v umelom prostredí mimo čerstvý vzduch vonku spôsobuje rozmanité alergie a ďalšie choroby, o akých sa našim predkom žijúcim v symbióze s prírodou ani len nesnívalo.

Indoor generácia a jej trápenia

90 % času trávime vo vnútri budov. Taká je drsná realita súčasnosti. Vyspelý “homo sapiens” by sa teda mohol pokojne premenovať na “homo kanceláris”.
Chtiac-nechtiac sa z nás stala generácia ľudí žijúcich vo vnútri budov, čo výrazne ovplyvňuje naše zdravie i pohodlie. Všadeprítomné počítače, tablety a neodmysliteľné smartfóny, umelé svetlo a klíma, to je každodenná rutina väčšiny z nás – ľudí rozvinutej spoločnosti.

Že na pobyt vonku, na čerstvom vzduchu, v prírode a na inom, než umelom trávniku, nám akosi neostáva čas? Čo na tom, nejako si to vynahradíme… Alebo ani nie???

Pozrite si spot zobrazujúci nepríjemné dôsledky života vo vnútri budov jasne a bez príkras, ktorý je veľmi smutným zrkadlom dnešnej vyspelej spoločnosti…

Viac o živote vo vnútri a jeho dôsledkoch na naše zdravie nájdete tu: The Indoor Generation

zdroj: Facebook, Twitter

Komentáre

komentáre