sobota , 20 október 2018
Home / Zaujímavosti / Tipy a triky / Ako si vybrať čističku vzduchu?

Ako si vybrať čističku vzduchu?

Vzduch, ktorý dýchate a jeho kvalita sú omnoho dôležitejšie, ako si myslíte. A to platí obzvlášť v tom prípade, ak niekto vo vašej domácnosti trpí alergiou alebo problémami s dýchacími cestami.

Nie je to nič príjemné a často tento fakt spôsobí mnoho každodenných starostí, ale máme tu správu, ktorá vás určite poteší. Ovzdušie môžete so správnou čističkou vzduchu poľahky zbaviť nečistôt, prachu, roztočov či rôznych zápachov.

1. Pozor na filtráciu

Pri výbere čističky vzduchu by ste mali upriamiť pozornosť na prístroje, ktoré obsahujú HEPA filter. Tiež je dobré zistiť, či sa filtrácia dá nastaviť na viacero stupňov podľa intenzity a ako vlastne dokáže vzduch prečistiť. Medzi rôznymi čističkami nájdete aj iné typy filtrov – vodné, fotokatalytické, prachové a ďalšie. Pokiaľ čistička odstráni zo vzduchu menej ako 80 % nečistôt, zamyslite sa, či by nebolo lepšie, investovať zopár eur navyše do lepšieho modelu, ktorý bude pracovať efektívnejšie.

2. Tvar, veľkosť a hlučnosť

Vyberte si čističku vhodnej veľkosti aj tvaru. Tak, aby sa bez problémov zmestila na určené miesto. Hlučnosť je poväčšine udávaná v decibeloch. Je závislá od výkonu, čo znamená, že čím je vyššia intenzita výkonu, tým je aj čistička vzduchu hlučnejšia. Pokiaľ máte čističku vzduchu v spálni alebo v detskej izbe, siahnite po takej, ktorá sa dá počas noci nastaviť na tichý režim.

3. Odsledujte si výkon

Konkrétne koľko vzduchu v m3 dokáže prečistiť za určený čas, napríklad za hodinu.

4. K čističke aj zvlhčovač vzduchu

Čistený vzduch by mal mať určitú vlhkosť. Ak sa teda rozhodnete pre čističku vzduchu, mali by ste zvážiť aj kúpu zvlhčovaču vzduchu. Na dnešnom trhu však nájdete aj rôzne varianty, ktoré vám ponúknu oba prístroje v jednom.

Zaobstarajte si k čističke aj odvlhčovač vzduchu, ktorým sa zbavíte vlhkého vzduchu, najmä v kuchyni a kúpeľni.

zdroj: Electronic-star.sk, Pixabay

Som mama, rada píšem a málokedy niečo stíham…
O to viac sa teším, že sa s vami na našej stránke vsetkopremamu.sk môžem deliť o svoje pocity, názory, skúsenosti a prinášať vám zaujímavé informácie a novinky nielen zo sveta materstva.

Komentáre

komentáre