sobota , 13 apríla 2024
Home / Dieťa / 5. ročník projektu Domestos pre školy = piata šanca na zlepšenie slovenských škôl

5. ročník projektu Domestos pre školy = piata šanca na zlepšenie slovenských škôl

Mnoho materských a základných škôl na Slovensku spája rovnaký problém – nízka úroveň sociálnych zariadení a nedostatok finančných prostriedkov na ich renováciu. Preto štartuje značka Domestos i tento rok už piaty ročník projektu zameraného na zlepšovanie prostredia školských toaliet. Školy a škôlky si môžu vybojovať peňažnú výhru a tovar od partnerov projektu na rekonštrukciu toaliet, čím zabezpečia lepšie sociálne prostredie pre ďalšie slovenské deti.

Slovenské materské a základné školy budú mať po piatykrát možnosť súťažiť o finančné výhry, vďaka ktorým môžu zrekonštruovať v prvom rade prostredie toaliet, prípadne iné priestory na svojich školách. Celkom si víťazné školy projektu Domestos pre školy prerozdelia 23 900 eur. Ďalších 100 škôl a škôlok získa šek na produkty Domestos. Aby mali všetky školy zabezpečené rovnocenné podmienky na víťazstvo a inštitúcie s väčším počtom detí neboli vo výraznej výhode, výhry sú rozdelené do dvoch kategórií – absolútny počet bodov a prepočet bodov na žiaka, v každej kategórii sú potom ohodnotené školy a škôlky zvlášť.

Domestos pre školy – aktivita, ktorý stojí za našu pozornosť

Školu je možné zaregistrovať na webovej stránke projektu www.domestospreskoly.sk, kde budú od septembra do konca roka postupne zverejňované tvorivé súťažné úlohy zamerané na rozvoj detí, ich hygienických návykov a dobrú pohodu v škole. „Z prieskumu vyplýva, že takmer 40 % detí si v škole zabúda po použití toalety umyť ruky. Toto číslo je pre nás natoľko alarmujúce, že sme sa aktuálny ročník rozhodli zamerať predovšetkým na edukáciu a osvojovanie základných hygienických návykov u detí,“ vysvetľuje Vojtěch Buřič, brand manager značky Domestos.

Nápomocní môžu byť i rodičia, ktorí budú môcť na webe projektu za svoju školu hlasovať alebo nakupovať výrobky značky Domestos, za ktoré môžu škole venovať body. Následne v januári 2019 prebehne vyhlásenie výsledkov a odovzdanie šekov víťazom a potom už budú postupne jednotliví víťazi realizovať rekonštrukcie na svojich školách.

zdroj: domestospreskoly.sk

Komentáre

komentáre