nedeľa , 28 mája 2023
Home / Dieťa / Moji Zeleninkoví Kamaráti

Moji Zeleninkoví Kamaráti

Naučme deti papať zeleninu hravo a s úsmevom. To si zrejme povedalo niekoľko šikovných mamičiek na materskej dovolenke, ktoré sa rozhodli s problémom “ZELENINA” u ich vlastných detičiek popasovať po svojom.

A napísali rovno knižku Moji Zeleninkoví Kamaráti.

Učme detičky papať zeleninku pokojne a trpezlivo

V spoznávaní a ochutnávaní zeleninky a ovocia našich drobcov buďme veľmi trpezlivé. Niektoré detičky hravo spapajú rôzne druhy, iné ich nedokážu ani ochutnať. Keď sa však my, mamky láskavo naladíme a hravou formou pomocou obrázkov a básničiek budeme zeleninku a ovocie spoznávať, naše deti to bude veľmi baviť. Po čase si našich zdravých kamarátov obľúbia. Pretože to, čo poznáme, ľahšie ide do bruška.

Našimi publikáciami približujeme detičkám základy zdravého stravovania. V našich knižkách si deti nájdu nových kamarátov, ktorých poznajú a majú ich radi. Motivácia tak neprichádza z externých zdrojov, ale na základe ich vlastného rozhodnutia, pretože zelenina či ovocie sa prostredníctvom knihy stávajú detským kamarátom.
Informácie sú v knihe Moji Zeleninkoví Kamaráti sprostredkované pútavo prostredníctvom farebných ilustrácií a krátkych výstižných riekaniek, ktoré môžu deti recitovať a učiť sa naspamäť.
Malí čitatelia si tak okrem získavania nových kamarátov rozširujú slovnú zásobu, rozvíjajú poznávanie, vnímanie, myslenie, pamäť, reč, fantáziu a inteligenciu.

Viac o autorkách knižky Moji Zeleninkoví Kamaráti

Sú to mamy úplne obyčajných detí, ktoré keď zbadali niečo zelené na tanieri, kričali “fuuuujjjj”. Rozhodli sa tak pre zdravie ich detí niečo robiť. A keďže to u nich doma zafungovalo, básničky doplnené krásnymi ilustráciami a kuchárskymi inšpiráciami sa dočkali aj svojho vydania.

V rámci projektu Čo dokáže mama sa spojili s ďalšími kreatívnymi mamičkami a vytvorili prvú knižku o zeleninke Moji Zeleninkoví Kamaráti.

Po veľkom úspechu zeleninkáčov sa mamičky začali pýtať, či bude aj ovocná knižka. To autorky inšpirovalo a z vydania jednej zeleninkovej knižky vznikla celá séria publikácií MOJI KAMARÁTI.

Moji Zeleninkoví kamaráti

Knižôčka Moji Zeleninkoví Kamaráti je utešená publikácia tvorená 45 originálnymi, ručne maľovanými ilustráciami najznámejších aj menej známych druhov zeleniniek a ovocia.

Je plná krátkych básničiek, ktoré pretvoria zeleninkové a ovocné postavičky na detských kamarátov. Opierajú sa o vonkajšie i vnútorné znaky zeleniny a ovocia. Deti sa ich môžu učiť naspamäť, recitovať, zapájať do rôznych hier, staršie deti si zasa natrénujú čítanie.

Prioritou knižky však je, aby sa deti prestali zeleniny báť a skamarátili sa s ňou.

Súčasťou knižôčky je i maľovanka plná čiernobielych čiarových ilustrácií z knihy, ktorými si dieťa hravou formou osvojí vzhľad zeleniny a ovocia a podľa knižky či vlastnej fantázie ich môže vymaľovávať.

Názov každej zeleninky a ovocia je v maľovanke napísaný formou, ktorá sa dá takisto vymaľovať. Takto sa môže dieťatko učiť nové písmenká.

Maľovanka poskytuje na posledných stránkach kreatívny priestor pre dieťa na nakreslenie seba a zeleninkových i ovocných kamarátov, ktorí mu najviac prirástli k srdiečku (aj do bruška). 🙂

 

zdroj/foto/video: Mojikamarati/Vimeo

Komentáre

komentáre