štvrtok , 5 augusta 2021
Home / Zaujímavosti / Krása a móda / Zlato verzus striebro: Skombinujte ich!
tous šperky

Zlato verzus striebro: Skombinujte ich!

Poznáte to. Čo človek, to iný vkus. Na obliekanie, farby, aj chute máme rôzne a tiež vkus na šperky, v tom sa mnohé nezhodneme. Kým jednej sa páči jednoduché žlté zlato a nedá dopustiť na čisté línie na šperkoch, iná sníva o krásnom prsteni v bielom zlate s výrazným kameňom uprostred.

A čo tak kombinácia odtieňov zlata, nebodaj aj kovov predtým neskombinovateľných? Idete do toho?

Zlaté a strieborné šperky už spolu nebojujú

Je pravdou, že dekádu dozadu by sme sa kombinovaniu rôznych odleskov zlata, tobôž spojeniu zlatu a striebra jedine vysmiali. Jednoducho bolo nemysliteľné, aby na zlatej retiazke visel strieborný prívesok a naopak. Avšak doba sa mení, posúva a s ňou aj názory na to, čo je vkusné a čo je dokonca „must have“ sezóny. A tak, čo bolo ešte donedávna považované za gýč, dnes s hrdosťou nosia všetky milovníčky luxusných šperkov.

Nosenie kombinovaných šperkov má svoje pravidlá

To, že zrazu milujeme kombinácie rôznych odtieňov zlata, má na svedomí predovšetkým zlato biele. Ihneď, ako sa zjavilo, nekompromisne zatlačilo do úzadia všetky ostatné odlesky. Do veľkej miery nahradilo aj obľúbené a cenovo dostupnejšie strieborné šperky, ktoré naviac mnohé ženy kvôli alergiám nosiť ani nemôžu.

Postupne sa tak začali vyrábať dvoj – trojkombinácie šperkov v rozmanitých dizajnoch, biele zlato so žltým, neskôr i s trendy ružovozlatistým odtieňom. Nech sa páči, komu sa čo ráči, stačí si to nakombinovať podľa seba.

tous

Vrstvenie zlatých šperkov

Pri kombináciách rôznych odtieňov zlata, respektíve zlata so striebrom je veľmi dôležité dbať na vhodné vrstvenie šperkov. Dovolené je spájať zlaté šperky rovnako hrubé, resp. tenké, nech je zachovaná rovnomernosť farieb. Tiež sa držme jednotného dizajnu, predsa len, kombinácia moderného s tradičným nejde až tak dohromady.

Pri kombinovaní šperkov z rôznych odtieňov zlata skutočne platí, že menej je viac.

Pravdaže, dôležité je aj doladiť viacfarebné šperky k odevu i príležitosti, kam sa nimi okrášlené vyberáme. Ide o základné pravidlo kombinovania šperkov, ale tiež o prvý krok k úspechu. Na spoločensky ladené príležitosti možno zvoliť set pozostávajúci z výraznejších náušníc a náhrdelníka, na bežné nosenie sú skvelé tenšie štýlové retiazky či náramky dozdobené milým detailom, hoci aj z kombinácie viacerých odleskov zlata, prípadne iných kovov či farieb.

V TOUS presne vedia, ako na to – spájať tradičné s netradičným a vytvoriť jedinečný šperk. Roztomilý lesklý medvedík či jemné srdiečko v bielom i ružovom zlate hompáľajúci sa na ruke či v dekolte je skutočne originálnou ozdobou, ktorá poteší srdce všetkých žien bez ohľadu na vek, súhlasíte?

zdroj: tous.sk

Komentáre

komentáre