sobota , 6 júna 2020
Home / Dieťa / Aktivity / Zabavte sa. Sú tu komické rozprávky

Zabavte sa. Sú tu komické rozprávky

Máte radi klasické rozprávky? Červená čiapočka, Snehulienka, Kocúr v čižmách, či Palček?
A čo by ste povedali na ich komické verzie? Také Rozprávkové pohromy! Prečítajte si klasické rozprávky s vtipnými ilustráciami a komentármi, ktoré pobavia vás i vaše deti. Konečne kniha, ktorú si budete chcieť čítať každý večer!

Aj hrdinovia rozprávok totiž chcú držať krok s časom. A tak text, ktorý všetci poznáme, patrične okomentujú. Kombinácia klasická rozprávka + netradičné ilustrácie + komentáre hlavných hrdinov, výsledok je zábava na druhú, ktorá rozosmeje.
Takéto bláznivé verzie už vyšli štyri a to rozprávky bratov Grimmovcov a Charlesa Perraulta. Uletenú verziu má na svedomí francúzsky spisovateľ Fabrice Colin (autor sci-fi románov a komiksov) a ilustrátorka, dizajnérka Zelda Zonk.

Červená čiapočka

Červená čiapočka na lúke netrhá kvety, ale píše esemesky a vlka po zjedení babičky a Čiapočky trápia výčitky svedomia.
Červenej čiapočke sa napríklad nechce ísť pešo až k babičke a tak zisťuje, koľko by stálo poslanie košíka po kuriérovi. Taká malá puberťáčka.
A úplne úžasné je ponaučenie na konci knihy, z ktorého vyberáme:

„Z toho nám plynie, že malé dievčiny, milé a voňavé ako kvetiny, nemali by sa baviť s cudzími… Beda potom, ak dievča nevidí, že najhorší sú práve vlci zdvorilí!“

Snehulienka

Zlá macocha, krásna Snehulienka, sedem trpaslíkov, ten príbeh poznáme všetci. Ale čarovné zrkadlo si občas neodpustí nejakú zlomyseľnosť a trpaslíci zasa musia Snehulienke, ktorá pomalšie chápe, dôrazne dohovárať, aby nikomu neotvárala.

Tak ešte raz, čomu presne nerozumieš vo vete: „Nikoho nepúšťaj dnu!“?

Séria Rozprávkové pohromy je naozaj vydarená a zábavná. Menej textu, zato veľa farebných ilustrácií, ktoré dopĺňajú komiksové bubliny a v nich šialené komenty 🙂 Práve tie dodávajú príbehom svižnosť a dynamiku.
Autori dokázali mnohé známe a dôležité situácie otočiť na žart, neraz primiešali aj za hrsť čierneho humoru. Pohrali sa s textom, aj ilustráciami, takže ideálne čítanie na večer: po takejto knižke určite bude vaše dieťa zaspávať s úsmevom na tvári :).

Milan Buno, literárny publicista

Komentáre

komentáre