nedeľa , 28 mája 2023
Home / Dieťa / Umelkyňa vytvára nádherné obrazy zo sonogramov

Umelkyňa vytvára nádherné obrazy zo sonogramov

Keď skrsne v hlave nadaného umelca úžasný nápad, výsledkom môžu byť aj jedinečné maľby ešte nenarodených detičiek.

Prvý obraz vášho očakávaného bábätka v čase, keď je v brušku? Prečo nie? Postačí snímka z ultrazvuku a úchvatné dielko je razom na svete…

Sonogram – jedinečné umelecké dielo

Pravdaže, to iba v prípade, že poznáte niekoho takého šikovného, ako je Laura Steerman, 35-ročná umelkyňa a mama troch detí z írskeho Dublinu. Tá totiž vytvára úžasné obrazy zo sonogramov.

Výnimočný nápad zhmotniť deväť mesiacov čakania na bábätko v nej skrsol v období, kedy bola ona sama tehotná. Jej vytúžená dcérka bola už v brušku živé dieťa a zakaždým sa na ultrazvuku predviedla v inej “póze”. Napriek tomu sa umelecky cítiacej Laure nezdali čierno-biele snímky dostatočne výstižné. Preto sa rozhodla zachytiť ten vzácny moment, drobčeka v jej vnútri po svojom. Farebne a so všetkým jej nadaním.

Jej obrazy si za krátko všimli jej známe a priateľky, ktoré ju požiadali, aby im tiež vyhotovila takúto nádhernú spomienku na vzácny čas tehotenstva. Netrvalo dlho a chýr o Laurinej jedinečnej tvorbe sa prostredníctvom internetu dostal aj k budúcim rodičom vo vzdialených častiach sveta, a tak sa z právničky stala maliarka na plný úväzok.

Oslava tehotenstva a života ako takého

Laurine obrazy sú oslavou tehotenstva, ženskosti, ako aj zázraku a krásy života. Vďaka tomu, že zdanlivo nejasným kontúram detičiek v bruškách budúcich mám dáva žiarivé odtiene a jedinečné prevedenie sa spoznala s množstvom zaujímavých ľudí a ich výnimočnými príbehmi.

“Žiadne dve skúsenosti, ani deti nie sú rovnaké,” vyjadrila sa Laura na margo svojej krásnej práce.

Diela nadanej umelkyne z Írska sú skutočne ohromujúce. Nie sú to však iba nádherné farby a neodškriepiteľný talent, ktorý ich robí špeciálnymi, aj sama Laura je presvedčená o tom, že práve téma, motív jej obrazov robí jej maľby nenapodobiteľnými a výnimočnými.

A my s ňou stopercentne súhlasíme.

zdroj: BoredPanda/Facebook

Komentáre

komentáre