sobota , 13 apríla 2024
Home / Dieťa / Vyrob si sliz – 15 receptov

Vyrob si sliz – 15 receptov

Milí rodičia, ak chcete urobiť svojim deckám radosť, touto knihou to rozhodne dosiahnete. Sliz je totiž stále IN a neustále vznikajú nové recepty na slizové čudá.
Dokazuje to aj kniha Vyrob si sliz. Nájdete v nej 15 receptov od známej slimerky Kariny Garcia. Tá z vás urobí majstra vo výrobe vlastného slizu!

Podľa podrobných inštrukcií sa konečne naučíte, ako vyrobiť Zlatý sliz, Sliz svietiaci v tme, Bublinový sliz a mnoho ďalších. Okrem štyroch úplne nových receptov obsahuje táto kniha aj tipy, ako sliz skladovať, čo všetko sa s ním dá robiť, a navyše sa dozviete veľa zaujímavostí o Karine!

Takto si spomína na začiatky:

„Keď som vo februári 2015 začala natáčať videá, ani vo sne by mi nenapadlo, že raz zo mňa bude youtuberka. Moja dvojička Mayra vtedy mala svoj kanál na YouTube a všetci mi hovorili, že by som to tiež mala skúsiť.
„Si vtipná,“ vravievali mi kamaráti. „Máš potenciál. Bola by si ÚŽASNÁ!“ Možno to tak naozaj bolo, ale vtedy som bola hlavne nervózna – príliš nervózna na to, aby som stála pred kamerou.
Ani nie o rok nato som si uvedomila, že už dávno predsa sama vyrábam veľa vecí. Zhruba rok predtým, než som začala natáčať videá, som vyrábala organizéry na make-up, ale nemala som odvahu nechať sa pri tom natáčať.“

V prvom videu vyrábala rúž. No hneď začala uvažovať and slizom, vtedy bolo na youtube pár videí. A tak začala vymýšľať, experimentovať s farbami, vôňami a štruktúrami. Výsledkom je aj táto kniha Vyrob si sliz.
Hlavné prísady jej slizov sú PVA lepidlo, u nás Herkules. Potom jedlá sóda a roztok na kontaktné šošovky. Väčšina receptov na sliz obsahuje borax, ale Karina ho vo svojich slizoch nahradila zmesou jedlej sódy a roztoku na kontaktné šošovky.

 

Komentáre

komentáre