nedeľa , 28 mája 2023
Home / Dieťa / VIDEO: 10 bežných starostí snáď každej mamy

VIDEO: 10 bežných starostí snáď každej mamy

Mama. Nekonečne obetavá, večne unavená, no napriek tomu bezhranične milujúca svoje deti. 

Čím to je, že všetky mamy sveta spájajú tie isté problémy súvisiace s materstvom? A ako to, že napriek všetkej tej záťaži, nepravidelnému spánku, nedostatku času pre seba, bez ohľadu na obetu a každodenné malé i väčšie starosti nedajú na materstvo dopustiť?

Materstvo je tou najťažšou, no zároveň najkrajšou vecou na svete

Za všetkým hľadaj lásku. Obrovskú, priam nekonečnú lásku k dieťaťu, ktorú mama pocíti od prvého momentu, čo svoj malý uzlíček privedie na svet. A nezlomí ju ani smútok, únava, depresia, osamelosť, nedocenenie…

Všetky neprávosti sveta jej vynahradí jediný úsmev jej dieťatka, jeho prvé krôčiky, slovíčka, to, že jej rastie a múdrie pred očami. Dobrá mama vie, že to všetko stojí za to. Že jej dieťatko za to stojí.

Preto si aj v tých najťažších momentoch svojho materstva vždy napokon povie: “Byť mamou je sakra ťažké, ale aj tak to najkrajšie, čo sa žene môže stať.”

Video o bežných starostiach mamy

Áno, každý deň robíme vlastne to isté. Najmä roky na materskej sa časom zlievajú dokopy a nejedna máme pocit, že už “len” prebaľujeme, perieme, vešiame a skladáme, žehlíme, varíme, kŕmime, uspávame, napomíname, upratujeme a tak stále dookola. V kombinácii s nesmiernou únavou to veru neznie práve lákavo.

Byť mamou však lákavé napriek všetkému vyššie spomenutému je. Veď čo je viac, ako môcť dať život a byť v centre diania, vývoja a výchovy nového človiečika?

Za to všetko, čo mamy pre svoje deti od ich narodenia robia, si zaslúžia aspoň poďakovanie. Ak nie každý deň, aspoň 13. mája v Deň matiek určite. 🙂

Všetko najlepšie všetkým úžasným mamám prajeme!!!

zdroj: Facebook, Pexels

Komentáre

komentáre