pondelok , 22 apríla 2024
Home / Dieťa / Aktivity / Vianočné nápady na poslednú chvíľu

Vianočné nápady na poslednú chvíľu

Obchody nám zavreli a my si aj vďaka tomu môžeme predvianočnú atmosféru užívať vo väčšom pokoji a bez tradičného zhonu. Pravdaže ak opomenieme posledné nákupy ovocia, kapra či majonézy do šalátu.

Čo však v prípade, ak ste na niekoho zabudli a chýba vám preňho darček? 

V prípade, že si trúfate na trochu viac kreativity, než na vrecko pomarančov z obchodného reťazca, skúste doma pohľadať prázdnu fľašu, sviečky a hodilo by sa aj zopár zelených vetvičiek. A hurá na to!

Svietniky z fliaš

Ak aj vás Vianoce „prekvapili“ a zdá sa vám, že tento rok prišli akosi prirýchlo, nič to. Aj nepripravení môžu svojich najbližších obdarovať niečím milým a originálnym, dokonca ručne vyrobeným, a to sa veru počíta.

Kto si trúfa, tu je jednoduchý návod na krásne svietniky z fliaš.

Budete potrebovať:

  • rôzne druhy vždyzelených vetvičiek
  • prázdne sklenené fľaše
  • sviece
  • záhradnícke nožnice

Postup:

  1. Najprv si vetvičky upravte podľa veľkosti fliaš a následne ich do nich vložte. Použiť môžete vetvičky borovice, jedličky, prípadne ich oživte jarabinou, sušenými šípkami alebo čímkoľvek iným, na čo pri prechádzke lesom natrafíte.
  2. Nakoniec sviečku vtlačte do hrdla fľaše. Predtým však nahrejte vosk na spodnej strane sviece, aby bola vo fľaši napevno.

TIP: Ak si myslíte, že vaše sviečky budú po zapálení kvapkať, položte pod ne niečo na zachytenie roztečeného vosku.

Viac vianočných napádov na pečenie, tvorenie a úžasnú vianočnú náladu

Vianočných tipov, ako si skrášliť bývanie, čo dobré napiecť aj na jedinečné darčeky vyrobené vlastnými rukami nie je nikdy dosť. Všetky krásne pohromade ich nájdete v publikácii Tvorivé Vianoce, kde je dovedna až 40 skvelých nápadov, ako si doma vytvoriť čarovnú vianočnú náladu.

Autorkami knižky sú Sophie Pester a Catharina Bruns, ktoré založili spoločnosť Supercraft, obchod s potrebami a pomôckami pre milovníkov ručných prác. A keďže sú obe dobré nielen v podnikaní a vytváraní krásnych vecičiek, ale milujú aj písanie, všetky svoje nápady a výtvory dali na papier a posunuli ich ďalej.

Ich cieľom je v ľuďoch opäť prebudiť tvorivého ducha a sebestačnosť a posmeliť ich do samostatnej práce. Podarilo sa im to?

zdroj/foto: Albatrosmedia/Pixabay

Komentáre

komentáre