pondelok , 22 apríla 2024
Home / Dieťa / Úchvatné ilustrácie Petra Uchnára v 2 klasických knižkách nielen pre deti

Úchvatné ilustrácie Petra Uchnára v 2 klasických knižkách nielen pre deti

Začítajte sa spolu s deťmi do dvoch klasických titulov, ktoré poznali už generácie pred nami a nepochybne si ich budú pamätať aj tie ďalšie.

Príbeh o chlapcovi, čo nikdy nevyrástol – o Petrovi Panovi aj ľudové rozprávky našich starých materí zhromaždené vo Veľkej knihe slovenských rozprávok sú totiž nesmrteľné.

Veľká kniha slovenských rozprávok (Slovart)

Napísal Ľubomír Feldek, ilustroval Peter Uchnár.

Vyberte sa so Slovartom na čarovnú cestu svetom slovenských rozprávok v spoločnosti známych aj menej známych hrdinov. Do cesty vám príde Hlúpy Jano, Šurina a Otolienka, Psota, Popoluška, Víťazko, Mechúrik-Koščúrik či Strčprstdodierky.
Hrdinov ľudových rozprávok dal dohromady slovenský básnik a spisovateľ Ľubomír Feldek, ktorý vo Veľkej knihe slovenských rozprávok predstavil príbehy, ktoré sa ústne tradovali z generácie na generáciu a ktoré on svojsky prerozprával a dotvoril jedinečnými rýmami.

Knihu robia jedinečnou aj úžasné ilustrácie Petra Uchnára.

V knižke, kde pravda víťazí nad lžou a láska nad nenávisťou, je dovedna 55 rozprávok.

„Povzbudený slovenskými rozprávkovými hrdinami trúfol som si aj ja vyšplhať sa po rozprávkovom strome do slovenského neba a napísal som knihu rozprávok, ktoré napísali mňa.“

(Ľubomír Feldek)

Peter Pan (Slovart)

Kto by nepoznal večného chlapca Petra Pana a dievčatko Wendy, ktoré na rozdiel od neho vyrástlo? Vydavateľstvo Slovart prináša nové vydanie tejto nezabudnuteľnej klasiky s nádhernými ilustráciami Petra Uchnára.

Rozprávkový príbeh nás opäť zavedie do Krajiny-Nekrajiny, kde žije odvážny Peter Pan, víla Cililing aj nezbední Stratení chlapci, ktorým chýba mama. V rozprávkovom svete sa ocitne i Wendy, dievča z normálneho sveta, so svojimi dvomi bratmi a zažijú tam mnoho dobrodružstiev. Spoznajú kapitána Háka, tikajúceho krokodíla, dobrotivého Vtáka-Nevtáka či tlupu indiánov.  A hoci mnohé situácie vyzerajú nebezpečne, dobro, priateľstvo a spravodlivosť napokon nad všetkým zvíťazia.

Peter Pan prilieta k oknu detskej izby, kde bývajú súrodenci Wendy, Michael a John. Deti s Petrom Panom odletia do Krajiny-Nekrajiny na dobrodružnú cestu po svete, kde žijú morské víly a Stratení chlapci. V Krajine-Nekrajine však nie je celkom bezpečne – podlý kapitán Hák je totiž pripravený na pomstu a zdá sa, že ho nič nezastaví.

A kde je vlastne tá zázračná Krajina-Nekrajina?

No predsa „druhá zákruta doprava a potom až do rána rovno…“

Obe knižné novinky Slovartu sú hotové umelecké diela. Vďaka jedinečnému rukopisu majstrov svojho remesla – Feldeka a Uchnára tak budú ozbodou každej knižnice.

zdroj: Slovart

Komentáre

komentáre