nedeľa , 21 október 2018
Home / Zdravie / Ste meteosenzitívny človek?

Ste meteosenzitívny človek?

Treští  v hlave? Alebo ešte horšie, máte pocit na odpadnutie alebo vás bolí nejaký kĺb, máte závraty, ste príliš unavená alebo sa cítite nervózne a depresívne? Ak práve nemáte pred menštruáciou a ste precitlivelá pri zmene počasia, tak vás prepadli príznaky meteosenzivity.

Zatiaľ čo mnoho ľudí sleduje predpoveď počasia, meteosensitívnym ľuďom stačí, ak majú už svoj typický príznak, ktorý im napovie, že sa zmení počasie a to dokonca aj niekoľko dní  pred zmenou.

Žiaľ, meteosenzitívni ľudia nie sú len tí s vyšším vekom. Pokojne aj mladých ľudí môžu trápiť takéto nepríjemné stavy, kedy sa organizmus jednoducho nevie vyrovnať s výkyvmi počasia a vtedy prichádza pocit zhoršeného zdravotného stavu.

Ste citlivá na počasie?

Pri zmene počasia sa mení nálada, vzniká podráždenosť a všetko sa zdá byť viac negatívne. Ak ide len o zmenu nálady, tak to je ešte jedna z tých lepší reakcií na počasie. Neskôr sa môžu pridružiť aj rôzne bolesti, či telesné ťažkosti. Napríklad cítite, že vás začína bolieť hlava, no po hodine je už z toho migréna, neschopnosť sústrediť sa, zlý spánok, zvýšený krvný tlak alebo aj búšenie srdca, či sťažené dýchanie.

nalada

Meteosenzitivita nie je žiadna povera, no nejde však ani o chorobu, ktorá by sa dala liečiť. Dá sa ju len zmierniť. Vhodné je upraviť stravu, zvyknúť si prijímať vitamíny a minerály a nakoniec aj pravidelný pohyb a oddych urobí svoje.

foto: pixabay

Komentáre

komentáre