pondelok , 24 júna 2024
Home / Pôrod / Silné fotky zachytávajúce pôrod doma

Silné fotky zachytávajúce pôrod doma

Rodiť doma. Kým dnes je to pre väčšinu budúcich mám hrôzostrašná predstava, v minulosti to bola celkom bežná vec.

Ako inde, aj tu však platí, že to, čo bolo kedysi prirodzené, časom vytlačili modernejšie spôsoby. Veď na čo zbytočne riskovať svoje zdravie či život novorodenca, keď súčasná medicína sa o všetko postará?

A predsa, napriek zdanlivej pohodlnosti rodenia v nemocniciach, si čoraz viac mamičiek chce vyskúšať pôrod v pohodlí domova.

Domáci pôrod ako voľba

Ako blogerka Eva Amurri Martino, mimochodom dcéra obľúbenej herečky Susan Sarandon, ktorá sa odhodlala priviesť svojho vytúženého synčeka na svet doma. Žiadne skalpely, ani epidurál, iba ona, jej muž a profesionálne vyškolená pôrodná asistentka.

Základom bola dôsledná predpríprava. Manžel Kyle sa staral o maximálny komfort svojej ženy a pomáhal so všetkým, čo bolo treba.

Aj šikovná aplikácia, ktorá Eve presne odpočítala časové intervaly kontrakcií, veľmi pomohla budúcim dvojnásobným rodičom odhadnúť, kedy sa ich synček už pýta na svet.

Keď bolo z intenzity kontrakcií zrejmé, že pôrod sa nezadržateľne blíži (minútové kontrakcie sa opakovali každých 5 minút, neskôr sa časový interval medzi nimi skracoval a boli čoraz bolestivejšie a dlhšie), nastal čas zavolať aj pôrodnú asistentku, aby dohliadla na priebeh pôrodu a pomohla v prípade komplikácií.

Našťastie, všetko prebehlo prirodzene a bez komplikácií. Evin pôrod doma trval vyše 5 hodín, bol absolútne spontánny, bez utišujúcich liekov, istotne nepredstaviteľne bolestivý (ženy, čo rodili, hoci v „pohodlí“ nemocnice, zrejme nejakú predstavu majú), ale odvážna mamička nič neľutuje.

Dôkazom sú silné fotografie zachytávajúce príchod jej synčeka na svet, ktoré zverejnila na Instagrame.

zdroj: Instagram

Komentáre

komentáre