štvrtok , 27 februára 2020
Home / Pôrod / Silné fotky zachytávajúce pôrod doma

Silné fotky zachytávajúce pôrod doma

Rodiť doma. Kým dnes je to pre väčšinu budúcich mám hrôzostrašná predstava, v minulosti to bola celkom bežná vec.

Ako inde, aj tu však platí, že to, čo bolo kedysi prirodzené, časom vytlačili modernejšie spôsoby. Veď na čo zbytočne riskovať svoje zdravie či život novorodenca, keď súčasná medicína sa o všetko postará?

A predsa, napriek zdanlivej pohodlnosti rodenia v nemocniciach, si čoraz viac mamičiek chce vyskúšať pôrod v pohodlí domova.

Domáci pôrod ako voľba

Ako blogerka Eva Amurri Martino, mimochodom dcéra obľúbenej herečky Susan Sarandon, ktorá sa odhodlala priviesť svojho vytúženého synčeka na svet doma. Žiadne skalpely, ani epidurál, iba ona, jej muž a profesionálne vyškolená pôrodná asistentka.

Základom bola dôsledná predpríprava. Manžel Kyle sa staral o maximálny komfort svojej ženy a pomáhal so všetkým, čo bolo treba.

Aj šikovná aplikácia, ktorá Eve presne odpočítala časové intervaly kontrakcií, veľmi pomohla budúcim dvojnásobným rodičom odhadnúť, kedy sa ich synček už pýta na svet.

Keď bolo z intenzity kontrakcií zrejmé, že pôrod sa nezadržateľne blíži (minútové kontrakcie sa opakovali každých 5 minút, neskôr sa časový interval medzi nimi skracoval a boli čoraz bolestivejšie a dlhšie), nastal čas zavolať aj pôrodnú asistentku, aby dohliadla na priebeh pôrodu a pomohla v prípade komplikácií.

View this post on Instagram

This is the moment that I became a Mother, and when I truly understood for the first time how powerful and how important women are. And that wasn't because of becoming a mother or birthing a baby- it was about holding a girl child in my arms and being breathlessly IN AWE of her perfection, her power- her dignity, grace, and resilience. I looked at my daughter and I finally realized what I was worth…because SHE IS. Today on #internationalwomensday2017 I urge us all to take the negative, useless, infectious things we have been taught about ourselves as women and to see them for the nothings that they are. We are so much more than gender roles, competitiveness, unequal pay, or sexual objectification. We have each come in to this world with the force and fury of a Goddess, a Hurricane, an unbridled Dreamer. We are all sisters in this. Let us support each other today and always. ❤

A post shared by HAPPILY EVA AFTER (@thehappilyeva) on

Našťastie, všetko prebehlo prirodzene a bez komplikácií. Evin pôrod doma trval vyše 5 hodín, bol absolútne spontánny, bez utišujúcich liekov, istotne nepredstaviteľne bolestivý (ženy, čo rodili, hoci v “pohodlí” nemocnice, zrejme nejakú predstavu majú), ale odvážna mamička nič neľutuje.

Dôkazom sú silné fotografie zachytávajúce príchod jej synčeka na svet, ktoré zverejnila na Instagrame.

zdroj: Instagram

Som mama, rada píšem a málokedy niečo stíham tak, ako by som chcela… Nevadí, aj taký je život mamy. 🙂
O to viac sa teším, že sa s Vami na našej stránke vsetkopremamu.sk môžem deliť o svoje pocity, názory, skúsenosti a prinášať vám zaujímavé informácie a novinky nielen zo sveta materstva.

Komentáre

komentáre