utorok , 31 marca 2020
Home / Hodnotenia / Recenzie / RECENZIA: Hrôzostrašná história – Strašní Rimania (Terry Deary, Slovart)

RECENZIA: Hrôzostrašná história – Strašní Rimania (Terry Deary, Slovart)

História a jej historky ešte nikdy neboli také hrôzostrašné! 

A to všetko vďaka knižke Strašní Rimania, ktorá prináša nový, trochu odľahčený pohľad na Rimanov i Keltov, na ich drsný život, ich zábavky a trápenia. Skrátka na celú ich hrôzostrašnú minulosť.

Strašní Rimania a ich hrôzostrašná história

Strašní Rimania je kniha o živote za čias Rímskej ríše, o hrozných rímskych cisároch, úbohých otrokoch a odvážnych keltských ženách.

Ďalšia kniha z edície Hrôzostrašná história pútavo informuje o vynikajúcej stratégii rímskej armády, zlomyseľných zábavkách rímskych detí, ale aj o divokých Keltoch a hlavách v cédrovom oleji. Mladí čitatelia sa napríklad dozvedia, čo nosili rímski vojaci pod koženými sukňami, ako si Kelti udržiavali účesy a načo potrebovali bohatí Rimania vomitorium.

Ak chceš vedieť…

… čo nosili rímski vojaci pod koženými sukňami,

… ako si Kelti udržiavali účesy, ktoré by im závidel nejeden tvoj spolužiak,

… alebo načo potrebovali bohatí Rimania vomitorium?

Dozvieš sa aj o vynikajúcej stratégii rímskej armády, zlomyseľných zábavkách rímskych detí, ale i o divokých Keltoch a hlavách v cédrovom oleji.

To všetko a ešte viac je spracované hravou a prístupnou formou, so zábavnými kresbami a v primeranom rozsahu v ďalšej knižke s názvom Strašní Rimania z obľúbenej detskej série Hrôzostrašná história vydávanej vydavateľstvom Slovart.

zdroj: Slovart

Som mama, rada píšem a málokedy veci stíham tak, ako by som chcela… Nevadí, aj taký je život mamy. 🙂
O to viac sa teším, že sa s Vami na našej stránke vsetkopremamu.sk môžem deliť o svoje pocity, názory, skúsenosti a prinášať Vám zaujímavé informácie a novinky nielen zo sveta materstva.

Komentáre

komentáre