sobota , 13 apríla 2024
Home / Hodnotenia / Recenzie / RECENZIA: Tajomný mlyn v Karpatoch (Pavol Weiss/Danglár)

RECENZIA: Tajomný mlyn v Karpatoch (Pavol Weiss/Danglár)

Vianoce sa blížia, a tak pomaly, no isto zháňame Ježiško zháňa tie najlepšie darčeky pod stromček. Istotou, ktorá vždy poteší a neurazí, je rozhodne dobrá knižka.

Takou bez pochýb je i titul od slovenského autora Pavla Weissa Tajomný mlyn v Karpatoch, ktorý na pulty našich kníhkupectiev prináša vydavateľstvo Slovart.

Akčná päťka v Karpatoch

Známy slovenský autor Pavol Weiss zabŕdol do detskej literatúry. Jeho deťom venovaná prvotina Tajomný mlyn v Karpatoch, ktorú nezameniteľne ilustroval Danglár, však rozhodne stojí za to.

Akčná päťka. Tak sa nazýva pätica kamarátok, ktoré trávia prázdniny v mlyne pod Karpatmi. Keď sa jednej z nich stratí pes, dievčatá sa vyberú na záchrannú akciu. No v lese naďabia na niečo zvláštne. Vranu priviazanú motúzom o strom. Kto by také niečo urobil? A prečo? Dievčatá nedokážu premôcť svoju zvedavosť, a tak sa púšťajú do dobrodružného pátrania, počas ktorého sa dokonca pripletú do cesty nebezpečným pytliakom…

O knižke Tajomný mlyn v Karpatoch

Dej knihy Tajomný mlyn v Karpatoch plynie rýchlo, má mnoho strhujúcich pasáží a v podstate tu nie je nijaký čas na nudu. Aj preto je tento titul skvelým tipom na knižný vianočný darček pre všetky malé milovníčky akcie a napätia.

zdroj: Slovart

Komentáre

komentáre