streda , 24 apríla 2024
Home / Dieťa / RECENZIA: Ďaleká cesta za domovom (Richard Adams, Slovart)

RECENZIA: Ďaleká cesta za domovom (Richard Adams, Slovart)

Fenomenálny celosvetový bestseller a najobľúbenejšia detská kniha posledných desaťročí. To je stručne a výstižne Ďaleká cesta za domovom od Richarda Adamsa.

Niekedy je domov bližšie, inokedy však musíme vynaložiť viac námahy, aby sme našli skutočné šťastie. Vedú k nemu totiž cesty plné nástrah a nebezpečenstva, ktoré ak prekonáme, zasľúbený domov je konečne na dosah.

Ďaleká cesta za domovom je niekedy dlhšia, ako sa zdá

Ďaleká cesta za domovom patrí medzi okúzľujúce klasiky detskej literatúry. Richard Adams napísal nielen fenomenálny celosvetový bestseller, ale aj jednu z najobľúbenejších kníh posledných desaťročí.

Malebný anglický vidiek v okolí panstva Berkshire bol kedysi najlepším miestom na život. V tomto príbehu o dobrodružstve, odvahe a ceste za prežitím sleduje čitateľ životné osudy malých hrdinov na úteku pred ničivou spúšťou, ktorú má na svedomí ľudská chamtivosť. Vedení dvomi odvážnymi bratmi putujú hrdinovia v ústrety lepšiemu životu. Cestou sa však musia vystríhať predátorov i nepriateľov, ktorí im neraz skrížia cestu do nového, tajomného a zasľúbeného domova.

O knihe Ďaleká cesta za domovom

Úžasná kniha plná nádherných ilustrácií a prekrásnych myšlienok nie je len takým obyčajným zvieracím príbehom. Knižka Ďaleká cesta za domovom je obrazom ľudskej spoločnosti a alegóriou na dlhú a náročnú cestu ľudstva za slobodou.

Richard Adams dokázal skutočne veľmi pútavo vyrozprávať príbeh o každodennom živote a neopakovateľnej ceste odvážneho Hlaváňa, múdreho Lieskovca, predvídavého Máčika a ich spoločníkov. Spolu sa vydávajú na nebezpečnú a dobrodružnú výpravu za novým domovom, aby sa zachránili, keď ich starú kolóniu zničia ľudia.

Cestu im skríži nebojácny generál Čistec, ktorý drží svoju kolóniu nakrátko a tyranizuje nielen králiky, ale aj všetky tvory naokolo. Lieskovec sa spolu s ostatnými a čajkou Kehárom postavia generálovi na odpor a oslobodia niekoľko králikov. No generál Čistec je im v pätách a hrozí zničením Lieskovcovej novej kolónie. A tak králikom neostáva nič iné, iba odvážne a s dôvtipom čeliť všetkým nebezpečenstvám, aby ochránili svoj nový domov na Kriedovom kopci…

zdroj: Slovart

Komentáre

komentáre