streda , 22 máj 2019
Home / Dieťa / 6 ilustrácií ako dôkaz, že život s deťmi je niekedy na zbláznenie

6 ilustrácií ako dôkaz, že život s deťmi je niekedy na zbláznenie

Život s deťmi nie je ľahký, ani idylický. Áno, sú tu svetlé momenty… ako keď ticho spinká a vy sa rozplývate nad jeho postieľkou, aké má drobučké rúčky. Alebo, keď vás silno objíme a zašušle: “Úbim ta, ma-ma.”

Toto sú veru silné okamihy, ktoré pohnú každou mamou bez výnimky. Vtedy by ste toho chrústika najradšej od všetkej lásky rozpučili.

A potom je tu druhá, popravde, omnoho početnejšia a pravidelnejšia spŕška emócií, ktoré mama dennodenne zažíva. S počtom detí a ich vekom sa pravdaže len znásobujú a rastú aj na intenzite.

Hovoríme o pocitoch zúfalstva, neriedenej zlosti i bezmocnosti, aké v nás dokážu na počkanie vyvolať len jediné stvorenia na svete – naše vlastné deti.

4 deti – mnoho dôvodov zblázniť sa

Kayela Larsenová chcela kresliť od chvíle, kedy prvýkrát uvidela Malú morskú pannu a Levieho kráľa. Ale prišli rodinné povinnosti, a tak šli jej vlastné ambície bokom.

Našťastie, len na istý čas, talent bol totiž silnejší ako únava i depresia, a tak sa po nociach vrátila k obľúbenej ceruzke. Ako inak, na papier preniesla práve všetky svoje radosti i starosti, ktoré denne so svojimi 4 deťmi (a piate čakajú) zažíva. A hoci to býva mnohokrát doslova na zbláznenie, nemenila by. 🙂

1. Deti a ich úprimné vyznania

Mama: “Milujem ťa, zlatko moje.” 

Dcérka: “Ja chcem nachos!”

2. Súrodenci – to je samostatná kapitola

“Mamiii, plače ti tu dieťa!!”

3. Tá ich odzbrojujúca úprimnosť

“Mamiiii, prečo máš taký veľký zadok? To kvôli bábätku??”

4. Sú večne v sebe – mama/nemama

5. Ako tieň – stále mame v pätách

6. Útočia na nás od momentu, čo im narastie prvý zub… až do… dokedy vlastne??? 😀

zdroj: Instagram, BrightSide

Som mama, rada píšem a málokedy niečo stíham tak, ako by som chcela… Nevadí, aj taký je život mamy. 🙂
O to viac sa teším, že sa s Vami na našej stránke vsetkopremamu.sk môžem deliť o svoje pocity, názory, skúsenosti a prinášať vám zaujímavé informácie a novinky nielen zo sveta materstva.

Komentáre

komentáre