štvrtok , 22 októbra 2020
Home / Dieťa / Výživa / Prečo jesť každý deň jablko?

Prečo jesť každý deň jablko?

Jablko je obľúbené ovocie detí aj dospelých. Je skvelou voľbou na desiatu, ktorou si človek dopraje dávku vitamínu C. To však nie je jediný dôvod, prečo by sme mohli konzumovať jablko.

Vedeli ste, že…

Už pri zjedení jedného jablka denne sa znižuje riziko cukrovky typu 2, zároveň je aj nižšia pravdepodobnosť výskytu astmy.

Jablká zlepšujú  trávenie. Navyše obsahujú antioxidanty, ktoré spôsobujú,  že sa odstraňujú z tela rôzne toxíny.

Máte zuby trocha sfarbené do žlta? Konzumáciou jablka môžete dosiahnuť bielejšie zuby a navyše jablko aj dobre pôsobí aj na ďasná.

Ak vás trápi vaša hmotnosť, možno by nebolo od veci zaradiť do jedálnička práve jablká, ktoré majú nízku energetickú hodnotu a vysoký obsah vláknin. Pravidelnou konzumáciou je možné dosiahnuť redukciu hmotnosti.

vaha

Jablko je dobrá zbraň pri viacerých ochoreniach. Či už trpíte zápchou, chrípkou, prechladnutím, kašľom,  alebo len bolesťou hlavy, konzumáciou jablka si môžete len pomôcť a teda si aj posilníte svoj imunitný systém. Ďalej znižuje aj hladinu cholesterolu. Veľa ľudí si zvykne jabĺčko ošúpať, no práve v nej je najviac vitamínov.

Ak práve neobľubujete jablko, tak si pomocou neho môžete aspoň zlepšiť pleť. Mohli by ste vyskúšať masku z nastrúhaného jablka a medu, ktorá  pôsobí na nečistoty. Alebo v kombinácii s  bielym jogurtom zas dodáte pleti vlahu, to znamená, ak je pleť hydratovaná, nevytvárajú sa až tak vrásky. Stojí to za pokus, nie?

Určite existuje ešte mnoho ďalších dôvodov, prečo by sme mali jesť jablká. V každom prípade si treba uvedomiť, že  toto ovocie je skvelým obohatením pre náš organizmus. Ak ste teda ešte dnes nemali jabĺčko, tak rovno si ho na desiatu alebo olovrant vychutnajte spolu s deťmi a zaraďte ho tak do svojho každodenného jedálnička.

foto: pixabay.com

Komentáre

komentáre