streda , 20 októbra 2021
Home / Dieťa / Moja prvá kniha o prírode

Moja prvá kniha o prírode

Od vysokých slnečníc a pracovitých včielok až po plachtiace vtáky a bláznivé opice. Príroda je všade okolo nás, a preto je najvyšší čas sa o nej niečo dozvedieť.

S nádhernou publikáciou vydavateľstva Svojtka Moja prvá kniha o prírode bude objavovanie čarovného sveta rastlín a zvierat jedným úžasným dobrodružstvom.

Moja prvá kniha o prírode

Každá rastlina má svoj príbeh, začínajúci sa jedným semienkom. Podobne aj tie najdrobnejšie živočíchy, ako sú chrobáky, prežívajú každý deň neuveriteľné dobrodružstvá. A čo potom veľké cicavce na afrických savanách, vtáky plachtiace vo výškach alebo tvory žijúce hlboko pod hladinou? Príroda a život sú všade okolo nás, tak neváhajte a dôkladne ich preskúmajte.

Táto kniha o prírode bude skvelým sprievodcom už pre tých najmenších zvedavcov. Vďaka nej zistia, ako rastú semienka, prečo sú niektoré chrobáky pruhované, ako žijú tučniaky, aj prečo chameleóny menia farbu.

A pomocou štyroch stieracích kartičiek, ktoré sú schované vo vnútri, sa stanú ozajstnými objaviteľmi všetkých zázrakov v prírode.

Ukážka z knižky

Boje v hmyzej ríši

Vonku sú pravidlá jasné – lov, inak ťa ulovia! Ak chrobák práve nezháňa potravu, stane sa potravou iného chrobáka. Na predstavu sa zoznámime s druhmi hmyzu, ktoré vedia, ako na to.

Žltočierna kombinácia farieb varuje red nebezpečenstvom. Väčšina pruhovaného hmyzu má v zadnej časti tela schované žihadlo. 

Modlivka Hymenopus coronatus pripomína svojím vzhľadom ružový kvet. Keď sa k nej priblíži iný chrobák, dokáže ho v stotine sekundy polapiť ostnatými prednými nohami.

Pozor na chrobáka strelčeka – bráni sa tým, že svoje okolie postrieka pálčivou tekutinou priamo zo zadočka!

Tieto a mnoho ďalších zaujímavostí zo zvieracej i rastlinnej ríše prináša prekrásne ilustrovaná Moja prvá kniha o prírode.

zdroj: Svojtka

Komentáre

komentáre