pondelok , 22 apríla 2024
Home / Dieťa / Malí ľudia – veľké sny

Malí ľudia – veľké sny

Snívať má zmysel a nasledovať vlastné sny je veľká vec.

Zoznámte svoje detičky s výnimočnými ľuďmi našej histórie a ich nevšednými osudmi. Či už ide o dizajnérov, umelcov, športovcov alebo vedcov, všetci dosiahli úžasné úspechy, hoci na začiatku bol každý z nich len malé dieťa s veľkými snami.

Je skvelé deti inšpirovať a ukázať im, že snívať sa oplatí. Napríklad aj o tom, že budú skvelí futbalisti ako Messi či poletia do vesmíru po vzore Armstronga.

Snívajte vo veľkom – inšpiratívne príbehy velikánov

Vedeli ste, že malý Albert nebol vôbec výrečný, za to jeho myseľ bola vskutku neuveriteľná? V škole najskôr veľmi nevynikal, až neskôr si obľúbil matematiku a fyziku a už ako tínedžer vydal svoju prvú vedeckú prácu. Albert Einstein zasvätil svoj život skúmaniu vzťahu medzi časom a priestorom a položil základy pre technológie a objavy 21. storočia.

Keď malý Neil Armstrong navštívil leteckú šou, lietadlá ho jednoducho očarovali. Vtedy v ňom vzbĺkla iskrička lásky k lietaniu. Je to neuveriteľné, no pilotovať lietadlo sa naučil ešte skôr, ako šoférovať auto! Najskôr bol pilotom Americkej armády, neskôr vstúpil do NASA. Čoskoro dostal ponuku viesť prvú výpravu na Mesiac. A tak sa v roku 1969 zapísal do histórie ako prvý človek na Mesiaci.

Čo všetko ste o úžasnom Einsteinovi a neprekonanom Armstrongovi nevedeli a čo vás naozaj prekvapilo? Čítajte pozorne a úplne do konca, na záverečných stranách knižiek nájdete skutočné fotografie Alberta aj Neila a zaujímavé fakty z ich života.

Knihy zo série Malí ľudia, veľké sny sú odporúčané pre deti od 5 rokov.

zdroj: Slovart

Komentáre

komentáre