štvrtok , 29 februára 2024
Home / Dieťa / Knižné tipy nielen na zimné večery: Odporúčajú 2 z 3 dcér

Knižné tipy nielen na zimné večery: Odporúčajú 2 z 3 dcér

Tri skvelé publikácie pre väčšie aj najmenšie deti od Albatrosmedia sú plné nádherných obrázkov a ešte krajších príbehov.

U nás doma ich testovali 7-ročná milovníčka kníh a 10-ročná zanietená čitateľka a obstáli na 1.

Mopslík, ktorý chcel byť sobom

Zábavný príbeh o tom, že snívať je nádherné!

Rodine mopslíka Peggy chýba vianočná nálada. Otec má veľa práce a mame sa nedarí v novej kaviarni. Aj ich tri deti majú plnú hlavu starostí a na Vianoce sa vôbec netešia. Peggy Vianoce miluje a rozhodne sa ich zachrániť pre celú rodinu. Ak sa stane sobom, určite získa zázračné schopnosti a všetci prežijú úžasné vianočné sviatky! Nie je to však také ľahké a na Peggy čaká veľa nástrah.
Knižka je pokračovaním príbehu Mopslík, ktorý chcel byť jednorožcom.

Na koniec sveta

Vydajte sa na dlhú cestu s úžasným Adriánom Machom, ktorého obrázky milujú deti po celom svete.

Malému Eskimáčikovi Yukovi mamička večer rozprávala príbehy o mieste, kde sa končí svet. No ani pižmoň, sob či polárna líška o ňom nič nevedeli. Možno mu nakoniec poradí veľká biela medvedica. Narazí napokon Yuko na koniec sveta?

Vraniak Albín

Biele vrany medzi nami! Príbeh o odvahe v každom z nás.

Albín bol obyčajné vranie mláďa. Nemal žiadne superschopnosti, šantil a vystrájal s kamarátmi a niekedy sa aj dosť bál. Najviac ho však trápilo, keď niekomu ubližovali. Jedného dňa, keď sa chudákovi Škrupovi prihodil v triede trapas, Albín sa ho pred celým kŕdľom odvážne zastal. Vtedy sa mu na chvoste objavilo prvé biele pierko.
Začítajte sa do nádherných príbehov Vraniak Albín a Mopslík, ktorý chcel byť sobom, prípadne si s tými najmenšími prezerajte leporelo s prekrásnymi ilustráciami Na koniec sveta.
Všetky tituly pre deti rôzneho veku nájdete vo vydavateľstve Albatrosmedia.

Komentáre

komentáre