sobota , 20 júla 2024
Home / Dieťa / AKTUALIZOVANĚ: Bez respirátorov ani na krok! A čo s deťmi a školami? Prinášame podrobný prehľad nových opatrení

AKTUALIZOVANĚ: Bez respirátorov ani na krok! A čo s deťmi a školami? Prinášame podrobný prehľad nových opatrení

Všetci, ktorí verili, že s príchodom jari sa u nás začne postupné uvoľňovanie protipandemických opatrení, dostali poriadne ľadovú sprchu. Od stredy totiž dochádza k ďalšiemu sprísňovaniu už i tak veľkých obmedzení.

Čo všetko sa mení a na čo je potrebné sa pripraviť?

Nové vládne opatrenia proti Covidu

Rodičia škôlkarov a detí na prvom stupni ZŠ, ktorých práca si nevyžaduje fyzický dennodenný pobyt na pracovisku, deti do predškolského či školského zariadenia dať nemôžu. Taký bol pôvodný návrh, ktorý mal platiť od 8. marca.

Napokon sa však zdá, že ostáva všetko po starom. Za všetkým je jedno slovíčko v nariadení ministra školstva, a to „prednostne“, a tak zrejme dôjde k situácii, že si toto nariadenie vysvetlia riaditelia škôl a škôlok podľa seba a od rodičov detí potvrdenie o nutnosti pracovať na pracovisku od pondelka vyžadovať nebudú. (AKTUALIZOVANÉ 4.marca 2021)

Taktiež má platiť sprísnený zákaz vychádzania a do obchodu sa od 8. marca dostaneme iba s respirátormi. Zrušená je i výnimka pre nákupy pozitívnych osôb a k dôchodcom prednostne nakupujúcim vo vyhradených časoch (od 9.00 do 11.00) pribudnú aj hendikepované osoby.

foto: Pixabay
foto: Pixabay

Komentáre

komentáre