sobota , 13 apríla 2024
Home / Radíme / Psychológia / 83-ročná žena napísala list svojej priateľke. Jej slová vás chytia za srdce…

83-ročná žena napísala list svojej priateľke. Jej slová vás chytia za srdce…

Z každej strany počúvame, ako ten čas rýchlo letí… „Nestíhame″ oddychovať, neustále riešime nejaké problémy, sťažujeme sa, že máme kopu povinností a popri tom úplne zabúdame žiť. Neuvedomujeme si, aký je život krásny… 

Mohli by vám to pripomenúť slová už starej pani, ktorá napísala list svojej priateľke… Stojí za prečítanie a zamyslenie.

Možno by sme mali začať robiť veci tak, aby sme boli šťastní.

Milá Berta,

srdečne Ťa pozdravujem. Tento list Ti píšem, keď si sedím vo svojej záhradke a hneď na úvod Ti musím povedať – konečne si vychutnávam tento výhľad. A vôbec mi nevadí mi ani burina. Menej času trávim prácou a viac času trávim s mojou rodinou a s priateľmi. 

Dnes už viem, že život by mal byť plný zážitkov. Mal by byť plný momentov, ktoré si môžeme vychutnať. Nemali by to byť cvhíle, ktoré musíme so zaťatými zubami vydržať. 

Ak mi niekto chýba, poviem mu to. Ak niekoho ľúbim, poviem mu to. Ak ma niečo mrzí, poviem to. Ak chcem niekoho vidieť, idem za ním.

Dnes už viem, že nič ako “špeciálna príležitosť” neexistuje. Vieš, tú vzácnu krištáľovú sadu si nešetrím už len na ne. Používam ju každý jeden deň. Uvedomila som si, že každý deň je predsa nejaká špeciálna príležitosť. Hoci je to len rozkvitnutie ruží v mojej záhradke, dočítanie knihy alebo len to, že sa na mňa ráno v potravinách niekto pekne usmeje.

A keď už sme pritom, do tých potravín sa každé ráno oblečiem ako pravá dáma. Dám si na seba to najlepšie oblečenie a deň si užívam hneď už od rána.

Svoj najlepší parfum si už tiež nešetrím pre špeciálne príležitosti. Nosím ho každučký deň, robí mi radosť a dodáva mi sebavedomie, ktoré by nemalo chýbať žiadnej žene. 

Drahá Berta, slová ako “raz” alebo “jedného dňa” pre mňa už stratili význam. Úplne som ich vyhodila zo svojho slovníka. Nepoužívam ich. Ak niečo naozaj stojí za to, chcem to hneď. Nie “raz” alebo “potom”. Chcem to tu a teraz. 

Vieš, väčšina ľudí si podľa mňa neuvedomuje, že zajtra tu už nemusíme byť. Neuvedomujú si, čo všetko by ľutovali. Ja už však žijem tak, aby som po odchode na druhý svet neľutovala nič. 

Naozaj sa snažím nič neodkladať a všetko spraviť hneď. Ak mi niekto chýba, poviem mu to. Ak niekoho ľúbim, poviem mu to. Ak ma niečo mrzí, poviem to. Ak chcem niekoho vidieť, idem za ním.

A každé ráno, keď sa prebudím a otvorím oči, poďakujem sa za to, že som dostala možnosť prežiť ďalší špeciálny deň. Čo by za to mnohí ľudia dali! Každý jeden deň a každú jednu minútu beriem ako obrovský dar, ktorý si vychutnávam naplno. A teším sa ako malé dieťa.

Film s názvom “Život” možno práve nehrá našu najobľúbenejšiu pieseň, no stále je to pieseň, na ktorú sa dá tancovaťTak tancujme.

zdroj: brightside, foto: pixabay

Komentáre

komentáre