štvrtok , 24 júna 2021
Home / Dieťa / Aktivity / 3 vianočné knižné tipy pre deti

3 vianočné knižné tipy pre deti

Nuda s deťmi doma? Tá rozhodne nehrozí! Sychravé dni a dlhé večery si totiž vieme spríjemniť knižkami, ktoré pohladia na duši, rozvinú fantáziu detičiek aj ich naučia mnoho nového.

Čas s knihou nie je skrátka nikdy stratený. Je skvelé to vedieť a učiť aj tých najmenších.

Máme sa radi, aj keď nie sme spolu

Roztomilá drobná knižôčka nielen do detskej rúčky Máme sa radi, ak keď nie sme spolu citlivo, zrozumiteľne a veľmi názorne opisuje situáciu, ktorá je dnes aktuálnejšia ako kedykoľvek predtým – nemožnosť byť s tými najbližšími, hoci by sme veľmi chceli. Múdro hovorí a ešte krajšími ilustráciami popisuje, že skutočné city, priateľstvo či láska prekonajú všetko, aj tú najväčšiu vzdialenosť.

Stručný popis knihy:

Ježko a korytnačka sú najlepší kamaráti. Veľmi sa chcú objať. Tak veľmi…

A nemôžu.

„Nič sa nebojte,“ utešovala ich sova.

„Existuje predsa mnoho spôsobov, ako dať najavo, že máte niekoho radi.“

Nežná drobná knižka o tom, ako cítiť blízkosť, aj keď nemôžeme byť spolu, je vhodná pre deti od 3 rokov, no rozhodne ju odporúčame aj starším čitateľom. Skvelo poslúži ako prvá záchrana, keď nám bude opäť smutno a ťažko na duši, nech sme kdekoľvek. Stačí ju vyloviť z kabelky a dodať si optimizmu na počkanie.

Ľadové kráľovstvo II – knižka na celý rok

Kto sa zamiloval do dobrodružstiev krásnej Elsy a neodolateľnej Anny, ruku hore! Bez mučenia priznávame, že nás tieto sestry veľmi bavia, či už vo filmovej, alebo v knižnej verzii. Vždy sú totiž zárukou skvelej zábavy a inak tomu nebude ani v novinke Ľadové kráľovstvo II – knižka na celý rok.

Stručný popis knihy:

V kráľovstve Arendelle nájdete sneh i zábavu po celý rok! Pustite sa s Annou, Elsou a ich kamarátmi do lúštenia rébusov i hádaniek, užite si príbehy plné dobrodružstva a vyrobte si štýlové doplnky s tematikou Ľadového kráľovstva. A nuda nebude mať šancu!

Táto knižôčka je výborným tipom na vianočný darček pre všetky malé milovníčky Elsy, Anny a ich kamarátov. Dozvedia sa o nich zasa čosi nové, môžu si ich vymaľovať, zahrať sa zábavné hry či sa otestovať, na ktorú z obľúbených sestier sa viac podobajú.

Jednoducho dostanú jedinečnú možnosť dotvoriť si knihu podľa svojich predstáv a stať sa jej spoluautorom.

Šikovníci

Sú všade okolo nás, no my ich mnohokrát vôbec nevnímame, alebo nás naopak otravujú. Včela medonosná aj dážďovka kalifornská sú však užitočné, šikovné a rozhodne si zaslúžia naše ocenenie. Podobne aj lienka sedembodková, vlk dravý či jež tmavý.

Čo všetko dokážu a prečo sú to vo zvieracej ríši takí šikovníci? To veľmi zrozumiteľne, naviac podčiarknuté krásnymi obrázkami, vysvetľuje knižka z vydavateľstva Albatros Šikovníci, ktorá je ďalším predvianočným tipom pre všetkých malých zvedavcov, ktorí chcú spoznávať svet.

Stručný popis knihy:

Nastražte uši, zbystrite zrak – rozdeľujú sa ocenenia. Poputujú do najrôznejších kútov sveta medzi najrozličnejšie živočíchy. Držitelia cien sú malí aj veľkí, chlpatí, štetinatí aj operení, no najmä náramne šikovní: bystrí, usilovní, ochotní spolupracovať, neúnavní v produkcii vecí prvotriednej kvality.

Poďte si otvoriť túto knižku a pozrieť sa, akí šikovníci nás obklopujú a prečo nám robí radosť, keď sa dostanú do našej blízkosti.

zdroj: Albatros 

Komentáre

komentáre