nedeľa , 1 októbra 2023
Home / Rodina / Rodičia a deti / Prečo mama: nadáva a má všetko v …

Prečo mama: nadáva a má všetko v …

Byť ženou je zložité. Byť manželkou je veľmi náročné, neraz frustrujúce a miestami pomerne zúfalé.
Ale až byť mamou je skutočná skúška nervov každej z nás.
Je to boj samej so sebou, s deťmi, s manželom a otcom týchto detí, s domácnosťou, prácou, zvyškom rodiny, kamoškami, celým svetom… Boj o vlastnú pravdu, miesto pod slnkom, o omrvinky, ktoré z nás materstvo ešte nevysalo. O samú seba. Často doslova o holý život. 🙂

Byť mamou je … Nie je to ľahké

Nečudo, že jedna bežná mama sa musí občas napiť niečoho poriadneho, aj si schuti ponadávať… a keď už jej zúfalstvo presiahne zlomovú hranicu, na všetko sa vykašle a má to jednoducho celé … niekde.
Jill Sims, šikovná Škótka, mama, manželka a milovníčka teriérov (aj napriek tomu, že s ňou jeden obýva spoločnú domácnosť) vie, ako aj my vieme, o čom skutočné materstvo je. A píše o tom bez príkras, miestami drsne, občas neľúbivo, stále však s obrovským nadhľadom, úžasným vtipom a nezlomnou láskou k vlastným potomkom. Ktorú nezlomí ich prvá, ani druhá puberta, ich plač, vzdor alebo každodenná ignorancia.
Ktorej materské sebadeštrukčné sklony jej nedovolia vzdať to, s nimi či so sebou, ani keby čo bolo.

Prečo mama nadáva

Vitajte v maminom svete… Peter je pripojený k svojmu iPadu pupočnou šnúrou, Jane chce zúfalo zbohatnúť ako vplyvná osobnosť v oblasti životného štýlu na instagrame a otecko je stále preč na exotických služobných cestách… Na mamičku dolieha stres. Jej manželstvo je v kríze, deti si robia, čo chcú a v dome stále rastie les plesní. Iba hrdý a ušľachtilý teriér je lojálny ako vždy.

Keď je mama v strese… tak nadáva

Mamička si okrem toho našla novú výzvu, pracuje pre technologickú start-upovú firmu. No nielenže sa obáva, či dokáže ako štyridsaťdvaročná žena dôstojne vstať zo sedacieho vaku, ale nejako (neúmyselne) sa jej podarilo zapísať sa pred novými kolegami ako nezadaná žena bez záväzkov, vyhľadávajúca párty, čo tvrdo pracuje a nemusí odbehnúť zakaždým, keď jej ochorie pestúnka.

Ako dlho dokáže hrať túto frašku a pritom nepotopiť svoju rodinu? Prejde jej, keď bude do práce nosiť „pohodlné nohavice“? A čo je dôležitejšie, nájde si čas na veľký gin s tonikom?

No, zrejme nie. Nečudo, že si mama občas zanadáva

Prečo má mama všetko v p…i

Mama sníva o osobitej vidieckej chalúpke s dverami obrastenými ružami a so zhovorčivými sliepkami v záhrade. No život neubieha podľa jej predstáv. Sliepky sú nezhovorčivé a ruže majú ostré tŕne. A aby toho nebolo málo, zo vzácnych zlatíčok sú teraz desiví tínedžeri. Celé dni a noci trávia na snapchate, bezcieľne sa pofľakujú po neveľkej chalupe a komunikujú výhrade vrčaním – teda až na prípady, keď práve od mamy nepožadujú taxikárske služby v skorých ranných hodinách.

Mamine sny verzus krutá realita

Alebo keď nestrúhajú prehnané pózy a grimasy do svojich príbehov na instagrame.

V dome stále chýba mlieko a nenásytný Peter v momente zhltne každé jedlo, ktoré sa ocitne v jeho zornom poli.

Podarí sa mamičke nájsť si aspoň chvíľu pre seba a užiť si ju? Obzvlášť teraz, keď sa presťahovala od manžela a na všetky problémy ostala sama?

A nájde konečne spôsob, ako mať všetko v ****?

Táto skvelá materská príručka o tom, ako materstvo nebrať až tak vážne a že ak si myslíme, že sme na tom zle, vždy je tu niekto iný, iná matka, ktorá je na tom ešte mizernejšie, by nemala chýbať v knižnici žiadnej mamy, ktorá chce ostať aspoň trochu pri zmysloch.
A keďže už medzičasom v Albatrose vyšlo aj tretie pokračovanie série Prečo mama, povzbudivých slov dôvodov dať si pohár – dva bieleho bude o to viac…

zdroj: Albatros

Komentáre

komentáre