štvrtok , 26 novembra 2020
Home / Dieťa / RECENZIA: Pištáčik (Dušan Dušek)

RECENZIA: Pištáčik (Dušan Dušek)

Pištáčik je veselý chlapík. Žije v Šaštíne – to je tam, kde si ľudia jeden z druhého radi uťahujú a radi sa na tom smejú…

Úžasný príbeh opäť ožíva. Tentokrát v celkom novom šate, plný krásnych ilustrácií a vtipných príbehov. To je kniha Dušana Dušeka Pištáčik, ktorú na pulty našich kníhkupectiev prináša vydavateľstvo Slovart.

Obľúbený príbeh v novom šate… Pištáčik

Pre malých aj tých skôr narodených, najmä však pre vás, ktorí máte radi literatúru, ktorá vyčarí úsmev na tvári, pre vás všetkých je tu kniha o veselom chlapíkovi zo Šaštína.

O tom, že sa Dušanovi Dušekovi podarilo stvoriť jedinečnú postavičku, svedčí aj najnovšie vydanie tejto knižky, ktoré očarí nádhernými ilustráciami, najmä však nesklame príbehmi zo života Pištáčika.

O Pištáčikovi

Pištáčik je kamarát s vrabcami, so škorcami, stehlíkmi či s drozdami, ba aj so zlým vtáčiskom Lojzom; prilietajú do jeho záhrady, kde ich čaká čerešňa so známou reštauráciou pre všetky vtáky.

Okrem nich má ešte jedného kamaráta – verného psa Čujka a veľa známych. So všetkými dobre vychádza, trápi ho len podvaznoha, známy fiškus – ušomraný Marcel. Ten mu kazí všetky plány. No zároveň je s ním veselo.

Chce vždy Pištáčika dobehnúť, ešte radšej predbehnúť, v jednej chvíli sa mu dokonca chystá vyfúknuť nevestu, ktorá sa mu zjavila na konci nosa. To snáď nie! Skúste sa začítať – či to celé dobre dopadne…

zdroj: Slovart

Komentáre

komentáre